• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

W miarę tani hosting www z płatnością sms

Object Storage Arubacloud
0 głosów
620 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Piotr86PL Początkujący (340 p.)
Dzień dobry

Na forum już się przewijały takie tematy lecz już widać że są przestarzałe. (niektóre). Chciałbym się dowiedzieć jakie obecnie są dobre i w miarę tanie hostingi www gdzie akceptowana jest płatność sms. Nie jestem w stanie płacić kartą czy rachunkiem. Nie musi być też to zbyt bogaty hosting.

Z góry dziękuję

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 maja 2020 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)

"Dobry hosting" i "za SMS" to terminy które się nijak nie łączą, ale jak już musi jakiś być to webd.pl ma chyba jeszcze wsparcie dla SMS (i to też tylko dla najniższego pakietu WEBD Mini). Na temat jakości się nie wypowiem bo nie korzystałem ale jeszcze jako tako działają na tle innych hostingów za SMS.

komentarz 11 maja 2020 przez Piotr86PL Początkujący (340 p.)
A tak niekoniecznie już sms? To jaki byłby dość tani.
komentarz 11 maja 2020 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
Dość tani (moim zdaniem) jest lh.pl. Jest stabilny (wiem bo u nich byłem jakiś czas) i nic mu nie brakuje, idealny na start pod WP czy jakąś prostą stronę. Zmieniłem choć byłbym pewnie dłużej gdyby nie to, że poszedłem w dość specyficzny stos technologiczny.

Początkowo może się wydawać wiele (cena) ale jeżeli weźmiemy pod uwagę, że chcemy aby ktoś utrzymywał nasz serwis przez 365 dni / 24h i przy tym dbał o bezpieczeństwo / kopie, wszystko na bieżąco aktualizował i instalował wszelkie łatki to jest stosunkowo znośna cena.

No i ważna sprawa piszą jak jest a nie nakładają ekstra promocje w stylu pierwszy rok gratis, tylko potem gdy ten pierwszy rok minie (a minie zanim się obejrzysz) to będzie cena x2 za tą samą usługę.
komentarz 12 maja 2020 przez Piotr86PL Początkujący (340 p.)
A jak to jest w przypadku subdomen. Na filmie Pana Mirosława było wspominane że boty indeksujące niezbyt się lubią z darmowymi subdomenami. A jak to jest z subdomenami hostingów płatnych. Też ich nie lubią?
komentarz 12 maja 2020 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
Tak samo, subdomeny to tylko subdomeny (możesz mieć ich wiele i nie być ich właścicielem), w przypadku domeny można udowodnić, że jesteś jej właścicielem. To też blokuje Cie na pewnych etapach bo na przykład mając stronę na Facebooku nie jesteś w stanie dodać do swojego funpage'a adresu swojej własnej strony (bo mając subdomenę poniekąd nie jesteś właścicielem tej domeny). Podobnie na innych social mediach/stronach usługowych.
komentarz 12 maja 2020 przez Piotr86PL Początkujący (340 p.)
No chyba że tak. A do rejestracji domeny trzeba być pełnoletnim czy nie koniecznie? Bądź co bądź jest to forma umowy.
komentarz 12 maja 2020 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)

Tak bo istotne jest aby wiedzieć kto stoi za daną domeną (w przypadku naruszeń itd). Wszelkie dane są w głównym rejestrze dzięki któremu można bez większych przeszkód znaleźć kto jest właścicielem danej domeny (z pomocą whois ~ https://www.dns.pl/whois).

Choć zazwyczaj jeżeli jest to rejestrowane na osobę prywatną - dane są z automatu ukrywane, inaczej jest w przypadku firm.

 

komentarz 12 maja 2020 przez Piotr86PL Początkujący (340 p.)
Z hostingiem jest podobnie czy tutaj już zależy od hostingu? Szukałem na Webd ale nie znalazłem zapisku o tym iż trzeba być osobą pełnoletnią.
komentarz 12 maja 2020 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
Znaczy i w jednym i w drugim przypadku musisz podać dokładne dane żeby zamówić usługę / kupić domenę i/lub hosting co zazwyczaj wymaga konta bankowego co jest prawie jednoznaczne z ukończeniem 18 roku życia (myślę, że firmy nie zwracają uwagę czy jest to konto dla młodych ~ pewnie odpowiednie zapisy znajdziesz w regulaminach ale rzadko kto zwraca na nie uwagę i weryfikuje takie rzeczy - jeżeli jest wpłata z reguły jest świadczona usługa).
komentarz 12 maja 2020 przez Piotr86PL Początkujący (340 p.)
Bądź co bądź hosting czy domena już wiąże umową. Jednak nie mogłem się nigdzie doczytać czy wymagane jest to 18 lat czy nie. Webd dla przykładu udostępnia regulamin ale nie pisze tam nic o tym, podobnie z NASKiem. Jeżeli chodzi o konta bankowe to zwykle jest opcja założenia takowego dla nastolatków lub całkowicie płatność tradycyjna, która żadnego konta nie wymaga. Wolałbym jednak się upewnić gdyż z hostingiem darmowym już popełniłem błąd że nie doczytałem regulaminu i konto zablokowane (z innych przyczyn) no i nie da się odzyskać. Więc chciałbym mieć pewność że wszystko jest na legalu.
komentarz 13 maja 2020 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
Hosting darmowy to darmowy, przy płatnym płacisz i wymagasz. Na płatnym blokadę można dostać zazwyczaj w przypadku nie opłacenia na czas no chyba, że ewidentnie przekraczasz przydzielone ci zasoby (shared/vps).

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 687 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Programista3 Gaduła (3,390 p.)
+3 głosów
12 odpowiedzi 4,425 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 500 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2018 w Hostingi, domeny, usługi przez K12f4 Nowicjusz (120 p.)

92,547 zapytań

141,389 odpowiedzi

319,509 komentarzy

61,931 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...