• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

JAVA - Połączenie do bazy MS ACCESS - Compilacja jar nie widzi bazy mojaAplikacja.accdb

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
152 wizyt
pytanie zadane 9 maja 2020 w Java przez Mirosław Ziobro Nowicjusz (180 p.)

Cześć,

Mam problem z odwołaniem się do bazy MS Access w Javie. Napisana przez ze mnie aplikacja w środowisku intellij Idea nie ma problemu z działaniem i odwołaniem się do bazy mojaAplikacja,accdb. Do połączenia z bazą w aplikacji używam kodu:

try{
Class.forName("net.ucanaccess.jdbc.UcanaccessDriver");
                 
  connection =                       DriverManager.getConnection("jdbc:ucanaccess://D:\\MojaAplikacja\\mojaAplikacja.accdb");
                  
 Statement statement = connection.createStatement();
 
ResultSet resultSet = statement.executeQuery("SELECT * FROM users WHERE login='"+loginField.getText()+"' AND " +                             "password='"+passField.getText()+"' AND status=1 LIMIT 1");

resultSet.next();
String login = resultSet.getString("login");
tring password = resultSet.getString("password");
uzytkownik = resultSet.getString("imie")+" "+resultSet.getString("nazwisko");

System.out.println(login);
System.out.println(password);
System.out.println(uzytkownik);
resultSet.close();

}catch(Exception e)
{ System.out.println("Blad polaczenia z baza "+ e); 
komunikat.setText("Wpisałeś niepoprawne dane logowania. Spróbuj ponownie!!!Try Catch");
}

Problem pojawia się w momencie utworzenia pliku jar a objawia się tym że program pomimo podanie prawidłowych danych cały czas zwraca błąd z klauzuli catch. Próbowałem różnych ścieżek i lokalizacji bazy ale niestety nic nie rozwiązało problemu. Proszę o nakierowanie mnie gdzie popełniam błąd w kodzie.

 

 

komentarz 9 maja 2020 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

zmień linie 21 na:

 System.out.println("Blad polaczenia z baza "+ e.printStackTrace());

I pokaż co program wyświetli.

Ale obstawiam, że chodzi o to, że nie dołączyło Ci jarki do connectora i leci class-not-found, więc możesz sprawdzić w necie jak zrobić tzw. fat-jar.

komentarz 10 maja 2020 przez Mirosław Ziobro Nowicjusz (180 p.)

Jak puszczam Jara w  trybie debug to sypie mi czymś takim: java.lang.ClassNotFoundException: net.ucanaccess.jdbc.UcanaccessDriver

Więc teraz robię rozeznanie i tworzę fat-jar. Ale ogólnie chodzi o to jak rozumiem że do jara nie dorzuca mi bibliotek obsługujących połączenie czyli ucanaccess? 

komentarz 10 maja 2020 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Zgadza się. Fat-jar powinien rozwiązać problem.
komentarz 10 maja 2020 przez Mirosław Ziobro Nowicjusz (180 p.)
Udało się. Wszystko działa. Teraz Mogę się skupić na następnych problematycznych kwestiach.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

–1 głos
0 odpowiedzi 316 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Rzeqetto Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 163 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2019 w Java przez Zayebisty Gaduła (3,200 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...