• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena kodu Python

Object Storage Arubacloud
+1 głos
288 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2020 w Python przez wojtek_suchy Mądrala (6,880 p.)

Witam,

Napisałem grę w szachy w Pythonie z użyciem Pygame. Postanowiłem że napisze do nich jeszcze grę z botem ale przed tym chciałbym aby ktoś ocenił mój kod. Starałem się napisać ten program obiektowo. Proszę o ocenę :)

Mój kod na github: LINK

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 9 maja 2020 przez rot18ru Bywalec (2,100 p.)
edycja 11 maja 2020 przez rot18ru
 
Najlepsza
Twój kod jest trudny z wielu powodów, ale z podstawowych rzeczy to:
- Nie wiadomo co oznaczają zmienne np U, T i stałe liczbowe np 325. Jak chcesz stosować skróty to napisz chociaż w komentarzu co te skróty oznaczają.
- Logika odpowiedzialna za interfejs użytkownika i logika szachów powinna znaleźć się w osobnych klasach. Niedopuszczalne jest, aby szachy_modul miały wywołania pygame.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 57 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2023 w Python przez Kubas23 Użytkownik (630 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 272 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2023 w Python przez Bondrusiek Maniak (61,370 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 280 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2023 w Python przez Kubas23 Użytkownik (630 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...