• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Znacie jakieś dobre książki z działu matematyka ponad rozszerzenie?

VPS Starter Arubacloud
+4 głosów
1,597 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez mredik5 Początkujący (380 p.)
Chodzę do technikum inf. ale osobiście teraz widzę że powinienem pójść do mat-fiz'a. Osobiście chcę nauczyć się jak najwięcej jeśli chodzi o matmę :D tylko problem pojawia się gdy chce startować w konkursach, bo szkoła ma nawet spoko poziom nauczania ale nadal za niski by móc rywalizować z rówieśnikami z liceum(jestem w 2 klasie) no i wychodzi że gdy chcę się przygotować do olimpiady naprawdę mocno to muszę sam siedzieć i wkuwać D: no ale "no happens no" no i pytanie do was czy znacie jakieś fajnye pozycje książkowe, strony interentowe, itp. gdzie jest właśnie rozszerzenie poza materiałowe tak bym mógł się przygotować do olimpiady(pamiętajcie żaden poziom mi nie straszny jeśli chodzi o szkołę średnią byle dało się to co tam jest porządnie wykorzystać) :D:D

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez Artix Bywalec (2,110 p.)
Pazdro - wymagajace i do aktualnej podstawy
https://www.pazdro.com.pl/liceum_i_technikum/matematyka-1-2-3-4
Keiłbasa - tez bardzo wymagająca
http://www.gandalf.com.pl/os/kielbasa-andrzej/

generalnie jak sobie przerobisz to, to bedziesz (przynajmniej w szkole sredniej) kox z matmy
komentarz 8 kwietnia 2015 przez mredik5 Początkujący (380 p.)
w szkole to za mało D:
trza być w polsce kox :D a jak dobrze pójdzie to aj na świecie ;) :D
komentarz 8 kwietnia 2015 przez Artix Bywalec (2,110 p.)
Powiem Ci tak, mowiac szkoła średnia mówie głównie o maturze i to napisanie w okolicach 80-100% jest w tych ksiażkach masa zadań z którymi nie raz męczyłem się cholernie długo i dają nizłego kopa.
+1 głos
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

Wstęp do teorii liczb, W. Sierpiński. Jestem w 3 gimnazjum, właśnie zaczynam przygotowywać się do OM. Fantastyczna lektura. Nauczy cię podstaw teorii liczb. Jest w książkach zalecanych do OM. Oprócz tego zainteresuj się zbiorem z "krową", też podobno super lektura, planuję sobie sprawić po przerobieniu teorii liczb.

+1 głos
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez ziemjok Gaduła (4,160 p.)
osobiście polecam wideokursy pana Karczyńskiego- eTrapez, koleś naprawdę dobrze tłumaczy materiał z wielu gałęzi matmy, szczególnie przydatny na studiach. Problemem może być to że te kursy są płatne, ale z dostępnych w internecie to ten jest najlepszy.
komentarz 15 kwietnia 2015 przez Mateusz M. Początkujący (350 p.)
Zgoda, kursy są naprawdę przydatne, ale chyba bardziej dla studentów niż dla przygotowujących się do OM.
+1 głos
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez Iras Obywatel (1,800 p.)
Jeśli chodzi o matmę to polecam matemaks i etrapez chociaż jest płatny ale można dostać większą część tych kursów na chomikuj
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez joker Nałogowiec (31,150 p.)
komentarz 8 kwietnia 2015 przez mredik5 Początkujący (380 p.)
takie bardziej ciekowstki matematyczne
do nauki niezbyt :/
i czytałem zarąbista :D:D:D
komentarz 8 kwietnia 2015 przez joker Nałogowiec (31,150 p.)

W takim razie mogę polecić jeszcze tą, chociaż to też bardziej ciekawostki niż czysta matematyka :) http://empik.com/matematyka-daj-sie-uwiesc-drosser-christoph,prod60355991,ksiazka-p

Pozdrawiam

komentarz 9 kwietnia 2015 przez Majk Użytkownik (860 p.)

Do poduszki i to można poczytać:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/191481/matematyka-i-juz

0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez Mateusz M. Początkujący (350 p.)
Jeśli OM, to "Zadania z olimpiad matematycznych z całego świata" p. Henryka Pawłowskiego - jego uczniowie wielokrotnie sięgali po laury polskiej i międzynarodowej olimpiady.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 864 wizyt
pytanie zadane 12 maja 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez primosdace Użytkownik (730 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 232 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2018 w C# przez TenOdTego Nowicjusz (120 p.)
+2 głosów
10 odpowiedzi 1,019 wizyt
pytanie zadane 31 maja 2015 w Offtop przez Karitto Użytkownik (610 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...