• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Świeży system bluescreen nieznana przyczyna

Object Storage Arubacloud
0 głosów
95 wizyt
pytanie zadane 4 maja 2020 w Systemy operacyjne, programy przez 2022 Nowicjusz (190 p.)
Cześć, szukam już dobry tydzień rozwiązania ale nic nie daje efektu także pisze to pytanie.

Kupiłem ostatnio używany komputer z allegro naprawdę po taniości w założeniu po to by nauczyć się trochę Archa, ale naszła mnie w pewnym momencie ochota żeby pograć sobie na nim w jakieś starsze gierki. I tu pojawia się problem bo o ile z Arch, Lubuntu (i jeszcze parę distro) nie było żadnych problemów to Windows (próbowałem 7 i 10) wyrzuca Bluescreen. Taka sama sytuacja występuje na siódemce i dziesiątce. Dodam że są to oryginalne iso. Komputer nie grzeje się. Sprawdziłem dysk i ram przez mhdd i memtest i są w porządku. Przejście na safemode nie niweluje problemu Bios zaktualizowany do najnowszego, nie wydaje mi się też że może to być problem ze sterownikami. Wykluczyłem też napęd cd i czytnik kart, po ich odłączeniu nic się nie zmienia.

System wyrzuca naprawdę rożne kody błędu, większość nie związana ze sobą. Czasami podziała pół dnia a czasami pada po 10 minutach od włączenia.

Specyfikacja:

Dell Dimension e520

core2duo e6300

geforce 7300 le ( plus jeśli to istotne-na przejściówce z DVI na VGA | system po instalacji sterowników wykrywa kartę jako 7600 gt)

płyta główna i zasilacz od della chyba z tego zestawu (plus jeśli to istotne- nie instalowałem sterowników chipsetu)

ram 2gb w dwóch kościach

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 maja 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
wybrane 5 maja 2020 przez 2022
 
Najlepsza

Użyj programu BlueScreenView, będziesz wiedział, który sterownik powoduje wywrotkę.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 426 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 134 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 226 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...