• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

React.js, api CORS, problem

Object Storage Arubacloud
+1 głos
423 wizyt
pytanie zadane 29 kwietnia 2020 w JavaScript przez Rafixstan. Obywatel (1,070 p.)

Dzień dobry, otóż kontynuując moją naukę Reacta i obsługi api, stworzyłem bardzo prosty plik php który zwraca dane w jsonie, jest to moje "API" teraz chce te dane pobrać za pomocą fetch() i dalej na nich działać, zadowolony napisałem komponent i metodę, wszystko było dobrze do momentu próby pobrania tych danych, wchodząc w konsole widzę komunikat: 

Access to fetch at '' from origin 'http://localhost:3000' has been blocked by CORS policy: No 'Access-Control-Allow-Origin' header is present on the requested resource. If an opaque response serves your needs, set the request's mode to 'no-cors' to fetch the resource with CORS disabled.

Szczerze, to nie wiedziałem o istnieniu czegoś takiego do dzisiejszego dnia, poszukałem w internecie rozwiązań ale jakoś żadne z nich mi nie działało, jakoś nie mogę zrozumieć tego mechanizmu, także proszę o pomoc kogoś obeznanego w temacie który wytłumaczy zielonemu o co w tym chodzi i jak tego się pozbyć aby to działało, nie proszę o gotowca tylko o sugestie, rad.

Mam jeszcze kilka pytań które nie dają mi spokoju:

Czemu jak pisałem inną aplikację która korzystała też z api(api pogodowe które pobiera dane o pogodzie z miasta) to żadnego problemu nie było i wszystko działało jak w zegarku? Teoretycznie mój plik api niczym takim sie nie wyróżnia bo też zwraca zwykłe dane w jsonie... a jednak pojawiają się takie kwiatki jak CORS.

Czy to możliwe że przez hosting ten dostęp jest blokowany? Mam swój wykupiony na linux.pl i tam u nich na serwerze znajduję się baza danych i plik php od api,a apke reacta mam na localhoscie, może to oni blokują? Z góry dzięki wszystkim za pomoc.

komentarz 29 kwietnia 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)

PHP blokuje dostęp ponieważ API pochodzi z innego źródła. Jest to bardzo częsty problem. 

Bardzo łatwo go rozwiązać dodając specjalnej nagłówki w odpowiedzi.

Tu jest to fajnie opisane:

https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTTP/CORS

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 176 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2020 w JavaScript przez saseta00 Użytkownik (700 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 215 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2019 w PHP przez kordix Gaduła (3,870 p.)

92,684 zapytań

141,589 odpowiedzi

320,073 komentarzy

62,044 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...