• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

wybór serwera

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
117 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Damian12345 Bywalec (2,940 p.)
czy serwer hp proliant ml310 g4(do tego g4 nie jestem pewien bo może być też g5) wystarczy na porządną strone internetową? specyfikacja:

-dysk 320 Gb

-ram 4 Gb

-procesor intel core 2 Q9500 2.83 GH 4 rdzenie i 4 wątki

-system operacyjny windows 10(najwyżej potem zainstaluje windows serwer)

-karta graficzna NIVIDIA Quardo NVS 290

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2020 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Na stronę internetową do wystarczy ci byle jedno rdzeniowy procek 1GHz, 0.5GB Ramu i jakiś Debian z 10GB miejsca na dysku.

Tylko co do jest porządna strona? Jeśli będziesz tylko serwował statyczne pliki to mocny serwer nie jest ci potrzebny. Jeśli zamierzasz korzystać z baz danych np. MySql to lepiej dodać trochę Ramu (i może dysku jak będą to wielkie bazy danych). Procek może się przydać jak będziesz robił dużo logiki na serwerze (np. PHP lub SSR).

Co do karty graficznej to jest ci kompletnie zbędna. Serwery stron i tak jej nie wykorzystują chyba, że będziesz sporo pracował na większych obrazach lub filmach, wtedy może się przydać, ale do prostych renderów nawet CPU da radę.

Co do systemu na serwer to Win10 jest najgorszym wyborem, nie polecam z całego serca.
komentarz 27 kwietnia 2020 przez Damian12345 Bywalec (2,940 p.)
a jaki system polecasz?
komentarz 27 kwietnia 2020 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Ja bym wybrał najnowszego Debiana bez interfejsu graficznej - takiego sam posiadam i jestem zadowolony, choć zdaję sobie sprawę, że konfiguracja poprzez ssh może na początku wydawać się trudna.  Interfejs graficzny sprawia, że potrzeba więcej miejsca na dysku, wolnego RAMu oraz może nawet właśnie karty graficznej (żeby szybciej działał), według mnie szkoda zasobów.

Słyszałem, że Ubuntu też jest fajne i ma sporo wspólnego z Debianem.

Jeśli chodzi o windows server to jestem sceptykiem microsoftowym. Nie podoba mi się sposób zarządzania takowym serwerem oraz fakt, że nadal jest to windows, który osobiście nie przypadł mi do gustu a jeszcze trzeba go kupić. Kwestia osobista możesz powiedzieć, ale w końcu fakt, że większość serwerów jest napędzana Linuxami raczej nie wziął się znikąd, więc popularność powoduje łatwość konfiguracji: ilość poradników i osób które umieją konfigurować taki system.

Win10 to nie dobry pomysł z powodu tego, że nie masz nad nim dużej kontroli, nie jest przystosowany do działania non-stop i po kilku(dziesięciu) dniach może mieć problemy (np. bluescreeny).

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 187 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Jakub Wawrzyniak Nowicjusz (120 p.)
–1 głos
4 odpowiedzi 283 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Maksym Piętak Nowicjusz (210 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 298 wizyt

92,830 zapytań

141,771 odpowiedzi

320,817 komentarzy

62,159 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...