• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

zlecenie stworzenia strony www a POUFNOŚĆ

Object Storage Arubacloud
0 głosów
248 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2020 w Ogłoszenia, zlecenia przez klimek_91 Nowicjusz (140 p.)

Witam, mam pewien pomysł na stronę internetową i myślę nad zleceniem zrobienia tej strony. Zastanawia mnie jak to wygląda od strony POUFNOŚCI.
Czy po przedstawieniu mojego pomysłu jakiejś firmie która komercyjnie się tym zajmuje, po wycenie, jeśli jednak nie dojdziemy do porozumienia czy mam jakaś gwarancje że ten pomysł dalej nie pójdzie w świat?
Na moje niedoświadczone oko jest to dość skomplikowana strona z kilkoma typami użytkowników, z rożnymi bazami danych, z mikro płatnościami itp.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 26 kwietnia 2020 przez eunstachy Stary wyjadacz (14,180 p.)

czy mam jakaś gwarancje że ten pomysł dalej nie pójdzie w świat?

Nigdy nie będziesz miał takiej pewności. Najbardziej znany przykład to Facebook :) 

Mimo wszystko jest to mało prawdopodobne aby ktoś pomyślał że jest to tak genialny pomysł, że zrealizuje go samemu.

Możesz poprosić o wycenę nie podając kluczowych szczegółów, a jeśli już dojdzie do realizacji projektu do zażądaj podpisania NDA (umowy o poufności).

komentarz 26 kwietnia 2020 przez klimek_91 Nowicjusz (140 p.)

Nawet nie chodzi że samemu bo jakbym zlecił jakiejś firmie to w wielkim  gronie ktoś mógłby się zainteresować albo nawet jakiś znajomy z tej firmy mógłby podlapac pomysl. A nóż jest tak genialny, nigdy nie wiadomo cheeky

Cięzko będzie opisac o co chodzi na tej stronie nie podajac szczegolow, aczkolwiek podajac abstrakcyjny przyklad, przy stuprocentowym zachowaniu schematu dzialania strony wycena powinna być dość precyzyjna.

 

0 głosów
odpowiedź 26 kwietnia 2020 przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)
Oczywiście, że Twój pomysł pójdzie w świat - jak tylko umieścisz strone w internecie. Moim zdaniem jeżeli jedyna "przewaga konkurencyjna" to sam pomysł to znajdzie się, ktoś kto ma większe zasoby - np specjalistów, własnych programistów, kase, doświadczenie w branży, jakieś kontakty, możliwości reklamy, dorzuci trochę innych elementów/ulepszy i po zabawie.
0 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2020 przez Damian12345 Bywalec (2,940 p.)
możesz dać ogłoszenie na tym forum dużo jest tutaj bardzo doświadczonych osób a na pewno ktoś sie zgłosi, bo kto nie chciał by zarobić
komentarz 27 kwietnia 2020 przez klimek_91 Nowicjusz (140 p.)
Raczej wolałbym uniknąć freelancerow i bardziej profesjonalnie i formalnie do tego podejść, i poszukać firmy która sie tym zajmuje, na która będą większe formalna odpowiedzialność za ten projekt ciążyć
komentarz 27 kwietnia 2020 przez Damian12345 Bywalec (2,940 p.)
możesz też sie nauczyć HTML, CSS, JS, PHP ja tak właśnie robie ale też trzeba kupić jakiś serwer(czyli komputer na którym bedzie twoja strona) ja kupuje tanio bo za 300zł używke. A jak bedziesz chciał zrobić takie zlecenie to bedziesz musiał też co jakiś czas płacić za miejsce na serwerze bo na zwykłym swoim kompie raczej nie pomieścisz tej strony. Ja bym ci radził uczyć sie jezyków bo one nie są jakieś trudne jedyny dosyć trudny to PHP ale pozostałych sie nauczysz łatwo, i kupić ten serwer i wszystko wogole zrobić samodzielnie. Minus takiej samodzielności jest też że taki serwer mosi chodzić 24/7 i jak np sie wyłączy albo odepnie sie go od prądu do strona przestanie działać, wiec musisz zadabac w przyszłości o jakieś zabezbieczenie na wypadek awarii prądu i internetu.
komentarz 27 kwietnia 2020 przez klimek_91 Nowicjusz (140 p.)
Myślałem o tym ale dochodzę do wniosku żeby ludzi płacili za usługi na tej stronie to musi być ona mega profesjonalnie zrobiona a nauczenie się tego może mi zając parę lat, bo strona jest dużo bardziej zaawansowana niż mogłoby się wydawać. Umiem Pythona na poziomie średnio-zaawansowanym oraz podstawy html, css i javascript i widzę jaki ogrom jeszcze musiałbym się nauczyć żeby zrobić to idealnie tak jak chce. Nauki nie przerywam i w miedzy czasie szukam jakies firmy ktorej moglbym to zlecic.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 145 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2019 w Offtop przez Janko Początkujący (420 p.)
–8 głosów
4 odpowiedzi 355 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez LubieNalesniki Użytkownik (610 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 516 wizyt

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...