• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaka baza danych w Python na początek?

Fiszki IT
Fiszki IT
+1 głos
173 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Kubs Mądrala (5,210 p.)
Witajcie,

jako zupełny początkujący w temacie baz danych, szukam najprostszej bazy którą mogę obsługiwać w Pythonie.

Od czego zacząć? Może jakaś książka bądź wideo warte polecenia?

Z góry dziękuję.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 kwietnia 2020 przez adrian17 Ekspert (297,380 p.)

najprostszej 

Jak najprościej, to Python ma sqlite'a dosłownie w bibliotece standardowej.

https://docs.python.org/3.8/library/sqlite3.html

komentarz 24 kwietnia 2020 przez Kubs Mądrala (5,210 p.)
Dziękuję Wam,

@adrian17 sam nie wiem co lepsze - ten sqlite czy DjangORM, po prostu nie mam wiedzy.

Wymyśliłem sobie schemat - skanowanie kodów QR, które przekierowują na stronę do zakładki z informacjami zassanymi z bazy danych. Może to jednak za trudne na początek.

Czyli gdy użytkownik naciska link na stronie to wywołuje się onclick() JS'a. I zaraz potem ten link obsługuje Python? Wybaczcie :)
komentarz 24 kwietnia 2020 przez DawidK Nałogowiec (37,590 p.)
masz racje, dokumentacja i przykład jest bardzo dobrze przygotowana, natomiast w większości przypadków zakładam, że lepiej jest np czasami rozpisać po polsku i wytłumaczyć "od samego początku" o co mi chodzi. Kiedyś męczyłem się kilka ładnych godzin z chińskim shieldem do arduino  ESP8266 i okazało się, że to co było dla chyba każdego oczywiste zostało pominięte w tutorialach - trochę zajęło mi żeby tą oczywistość wyłapać.
1
komentarz 24 kwietnia 2020 przez adrian17 Ekspert (297,380 p.)

sqlite czy DjangORM

To nie są równoważne wybory :) sqlite to baza danych (vs postgresql, mysql etc). Django to framework webowy (vs na przykład Flask), który przy okazji silnie rekomenduje używanie swojego ORMa. Nawet gdybyś używał Flaska lub czegoś zupełnie innego w Pythonie, to wciąż miałbyś wybór między pisaniem gołych SQLi a używaniem innego ORMa, jak SQLAlchemy.

@DawidK, Ok, Dzięki Dawid, spróbuje krok po kroku.

Ok, pomału przeanalizuje ten przykład. Dzięki jak zawsze Adrian

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 1,806 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 2,234 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 75 wizyt
pytanie zadane 26 lutego w SQL, bazy danych przez theemperor Użytkownik (710 p.)
Porady nie od parady
Pytania na temat serwisu SPOJ należy zadawać z odpowiednią kategorią dotyczącą tej strony.SPOJ

84,743 zapytań

133,547 odpowiedzi

295,964 komentarzy

56,007 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...