• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Cloud czy hosting do aplikacji która będzie rosła

Object Storage Arubacloud
0 głosów
160 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
Dobry wieczór,

Mam pewne pytanie co do hostingów i chmurek.

Wkrótce uruchomię swoją pierwszą usługę postawioną na Laravelu oraz Vue (Brak przesyłania plików itd, głownie to podstrony i baza danych). Moja zagwozdka to hosting. Planuję zakupić hosting na Hostinger (Hosting Bussines) albo Cloud'a Professional. Niestety nie mam pojęcia, czy to dobry pomysł. Do roku przewiduje jakieś 1 500 - 3 000 aktywnych użytkowników. Czy iść w coś takiego a potem przenieść projekt na coś lepszego? Czy lepiej kupić porządny serwery i już nie przenosić projektu ?

Z drugiej strony szkoda mi wydawać dużą sumę na serwer jeśli projekt się nie uda.

Zapomniałem dodać, że projekt będzie obejmował na starcie samą Europę.

Będę wdzięczny za wszelkie rady

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 23 kwietnia 2020 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
Nie jestem ekspertem ,ale skoro masz  Laravelu oraz Vue. Więc jest to aplikacja pewnie REST API. Więc uważam ,że hosting raczej może nie zdać tutaj egzaminu. Tym bardziej jeśli to ma być jakaś duża apka ( nie wiem jak masz np.: upload plików i inne) , ale uważam ,że chmura była by lepsza. Lepsza z tego punktu ,że możesz sobie ją skonfigurować i ustawić pod własne potrzeby dla projektu. A co do samej chmury to możesz przecież wziąć tani wersje. A kiedy się rozrośnie zmieniasz pakiet na większą wydajność nie tracąc przy tym konfiguracji czy innych rzeczy.
komentarz 24 kwietnia 2020 przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
Dziękuje za odpowiedź. Do wyboru mam dwa Cloud'y. Byłbym bardzo wdzięczny jakbyś mógł mi z tym doradzić. Aplikacji będzie stała na Laravelu , Vuejs wszystko po API. + Do tego aplikacja PWA.

3GB ram 2 rdzenie dadzą rady czy iść w 6 GB ram 4 rdzenie ?
komentarz 24 kwietnia 2020 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
Wiesz co tak na oko to mi ciężko powiedzieć ile mocy obliczeniowej będzie potrzebowała twoja aplikacja. Dlatego proponuję przeprowadzić testy wydajnościowe.

https://www.tutorialspoint.com/jmeter/jmeter_quick_guide.htm

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 323 wizyt
pytanie zadane 26 lipca 2021 w Sieci komputerowe, internet przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 123 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Jazper Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 127 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2018 w Offtop przez seba Dyskutant (8,900 p.)

92,565 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,598 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...