• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer się przegrzewa (wiatraki nigdy się nie włączają)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
471 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Dzień dobry,

Mój laptop Lenovo G50-30 kupiony w 2015 roku jest dziwny. Otóż wiatraki (czy też wentylatory) włączają się tylko wtedy, gdy włożę płytę CD do napędu. Temperatury CPU sięgają wtedy 53C. Normalnie temperatury są ok. 49C i nawet przy intensywnym graniu skaczą tylko do 53C. Mam wrażenie, że procesor po prostu nie pracuje ze swoją maksymalną siłą. Był czyszczony dzisiaj. Korzystam z systemu Linux Mint. Na Windowsie była taka sama sytuacja (odinstalowałem niedawno Windowsa).

Informacje o systemie: https://pastebin.com/TE3Xd2d8

Komputer przy zwykłym użytkowaniu nie zacina się, jednak gdy popracuję dłużej (2-3h) zaczyna wyraźnie zwalniać (myszka nie chodzi płynnie) i muszę mu dać chwilę odpoczynku (5-10 minut).

Myślę, że to nie wina dysku, gdyż nawet pendrive z persistent data tak się zachowuje. Odrzuciłem także przyczynę softwaru (system był kilka razy usuwany i instalowany na nowo itd.) Korzystam z microcode-intel. W menedżerze sterowników nie było żadnych dostępnych.

Więc, gdzie może być przyczyna?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 155 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2021 w Sprzęt komputerowy przez Anedroid Obywatel (1,530 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 217 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 334 wizyt

92,690 zapytań

141,603 odpowiedzi

320,098 komentarzy

62,050 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...