• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy Django to dobry wybór w 2020?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
350 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2020 w Python przez SzymonPJ Użytkownik (940 p.)

Cześć ,

Mam zamiar zacząć naukę django i mam pytanie do każdego z doświadczeniem w programowaniu webowym , czy to dobry wybór na dziś na naukę? - w zamyśle żeby w miarę ogarniać język i móc postawić własną stronę. Nie wchodzą w grę żadne wordpressy , wixy itp. (nie oceniając) Jaka jest wasza opinia o djnago? Co polecacie?

Pzdr, Szymon

PS. Nie wiem czy odpowiednia kategoria , proszę nie krzyczeć na mnie :D

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 21 kwietnia 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Właśnie oddałem w tym projekt, cóż mogę powiedzieć laugh​​​​​​

Bardzo duża kobyła, przekłada się to na performance co widać w benchmarkach. Bardzo dużo gotowych rozwiązań, security, admin gotowy na dzień dobry.

Generalnie jeśli chcesz popisać backendy, nie narobić się i tworzyć jakieś takie proste apki to jak najbardziej. Nigdy nie pisałem w czymś gdzie  development idzie szybciej.

Do poważniejszych backendów imo bardziej Java, node, .Net, czy nawet php. 

2
komentarz 21 kwietnia 2020 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

Do poważniejszych backendów imo bardziej Java, node, .Net, czy nawet php. 

Pisałem też "poważniejsze" backendy w Django i też świetnie się sprawdza :)

 

komentarz 21 kwietnia 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

No ja bym platformy tradingowej na tym nie chciał opierać laugh

komentarz 21 kwietnia 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

"poważniejsze" backendy w Django

Pochwal się, jeśli możesz wink

komentarz 21 kwietnia 2020 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Nie mogę, bo same wewnętrzne narzędzia :V
komentarz 23 kwietnia 2020 przez SzymonPJ Użytkownik (940 p.)

@Ehlert, dzięki za opinie

+1 głos
odpowiedź 21 kwietnia 2020 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Moim zdaniem jak najbardziej dobry wybór. Z mojej strony polecam ci się zapoznać z Django. Jest to potężna kobyła. Możesz również zerknąć na Flaska. Moim zdaniem wiedza jaką zdobędziesz w nauce Django nie zaszkodzi ci. Uwielbiam pythona, jednak prawda jest taka że internet stoi PHP ewentualnie Java.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 251 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 361 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 308 wizyt

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...