• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Assembler - dodawanie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
577 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2020 w Assembler przez maonthe Początkujący (270 p.)
# Compute dodaj dwie liczby 
      .data
head: .asciiz  "tekst wyświetlany \n"
tekst1: .asciiz  "\nwczytaj liczbe calkowita \n"
tekst2: .asciiz  "\nwprowadzona liczba to: \n"
		.text

la   $a0, head  # załądowanie adresu zmiennej tekstowej head do rejestru $a0
li   $v0, 4  # załadowanie numeru usługi (4 - wyprowadzenie na konsolę tekstu ) do rejestru $v0
syscall    # wywołanie funkcji we/wy -wyswietlenie tekstu ze zmiennej head

li $t0, 5  # załadowanie wartości 5 do rejestru $t0
li  $v0, 1           # service 1 is print integer
add $a0, $t0, $zero  # load desired value into argument register $a0, using pseudo-op
syscall

la   $a0, tekst1 
li   $v0, 4  # załądowanie numeru usługi (4 - wyprowadzenie na konsolę tekstu ) do rejestru $v0
syscall    # wywołanie funkcji we/wy - wyświetlenie tesktu ze zmiennej tekst1

li   $v0, 5 # service 1 is read integer - consola w tryb czytania liczby całkowitej
syscall  # wartość wprowadzona z klawiatury została zapisana w rejestrze $v0

add $t1, $v0, $zero # załadowanie wartości z rejestru $v0 do rej. $t1
la   $a0, tekst2 # załadowanie adres zmiennej tekst2 do rejestru $a0
li   $v0, 4  # załądowanie numeru usługi (4 - wyprowadzenie na konsolę tekstu ) do rejestru $v0
syscall    # wywołanie funkcji we/wy  - wyświetlenie tekstu ze zmiennej tekst2

li  $v0, 1           # service 1 is print integer - ustawienie funkcji syscall w tryb wyprowadzania liczb całkowitych
add $a0, $t1, $zero  # load desired value into argument register $a0, using pseudo-op
syscall

la $a0, tekst1
li $v0, 4
syscall
li $v0, 5
syscall
add $t2, $v0, $zero
add $a1, $t1, $t2
add $a0, $a1, $zero
li $v0, 1
syscall


Witam, przez to że siedzę na kwarantannie postanowiłem ogarnąć assemblera, ostatnie 10 linijek kodu udało mi się dopisać z pomocą poradników lecz nie potrafię przerobić by wprowadzać z klawiatury 3 lub 4 liczb i ich sumować, jakieś porady jak za to się zabrać ? próbowałem wiele sposobów i zazwyczaj liczy mi o 1 mniej niż powinno.

 

Dodam tylko iż wiem że jest łatwiejszy sposób na dodawanie ale ja chcę zapisywać do pamięci i odczytywać z niej a następnie dodawać.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,019 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2019 w Assembler przez progNewbie Obywatel (1,130 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 432 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2019 w Assembler przez Puacz Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 3,583 wizyt
pytanie zadane 21 października 2017 w Assembler przez Bish0p Obywatel (1,940 p.)

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,533 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...