• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

współpraca lokalnego kodu html z php umieszczonym na serwerze

Object Storage Arubacloud
0 głosów
93 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2020 w JavaScript przez notbadplayer Nowicjusz (160 p.)
Cześć, od miesiąca pracuję nad małym projektem: darmowa aplikacja dla uczniów pewnej szkółki muzycznej. Mój pomysł wyglądał tak: napiszę stronę internetową z całym interfejsem użytkownika, z całą lokalną mechaniką (wykonywanie prostego ćwiczenia, wysyłanie wyników do bazy w mySQL'u), napiszę zupełnie oddzielnie część backendową aplikacji: system weryfikacji logowania, system zapisywania wyników do bazy)

Pomysł szalony ale udało mi się, z tym że działa to tylko gdy jedna i druga część moich wypocin jest na localhoście. Gdy umieściłem część PHP na zdalnym serwerze, zaczęły się schody. Powoli rozwiązywałem problem jeden po drugim, ale jest coś z czym nie mogę sobie poradzić: mam problem z takim oto komunikatem:

A cookie associated with a cross-site resource at [tutaj adres serwera] was set without the `SameSite` attribute. A future release of Chrome will only deliver cookies with cross-site requests if they are set with `SameSite=None` and `Secure`. You can review cookies in developer tools under Application>Storage>Cookies and see more details at https://www.chromestatus.com/feature/5088147346030592 and https://www.chromestatus.com/feature/5633521622188032.

 

Dopiero teraz doczytałem że nie ma możliwości aby jedna domena wysyłała plik cookie do użytkownika za pomocą pośredników.

Czy jest jakiś sposób na rowiązanie tego problemu?

Dane do serwera wysyłam za pomocą jQuery ajax

Pewnie zapytacie dlaczego koniecznie chcę mieć jedną część oddzieloną od drugiej? Chciałem ze swoich lokalnych plików html i js zrobić aplikację na androida za pomocą PhoneGapa, a całą mechanikę zostawić po stronie serwera.

Czy mój pomysł ma szansę na realizację? od miesiąca nad tym siedzę i boję się że wszystko na marne
komentarz 18 kwietnia 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
a nie możesz tych danych puścić nie w cookies tylko bezpośrednio w requeście w body jeśli to endpoint POST?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 18 kwietnia 2020 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

Dopiero teraz doczytałem że nie ma możliwości aby jedna domena wysyłała plik cookie do użytkownika za pomocą pośredników.

Jest taka możliwość i ten komunikat błędu o tym informuje: trzeba ustawić odpowiednie flagi ciasteczku.

Problem polega na tym, że setcookie w PHP ustawienie tej flagi umożliwia dopiero od 7.3.0:

<?php
setcookie( 'test', 'value', [
	'expires' => time() + 3600,
	'secure' => true,
	'samesite' => 'None'
] );

Pytanie, czy nie da się tego rozwiązać w jakiś inny sposób? Zaproponowałbym OAuth 2.0, ale to może być armata na muchę. Niemniej dane z cookie można słać razem z żądaniem (np. jako nagłówek Authorization).

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,179 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 728 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 1,266 wizyt
pytanie zadane 1 września 2017 w HTML i CSS przez emopees Nowicjusz (210 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...