• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Usterka karty graficznej?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
103 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
Witam.

Pod koniec 2018 roku, około 28 grudnia, kupiłem kartę graficzną ( RX 560 4GB OC ) do swojego PC wraz z paroma innymi podzespołami. Wszystko działało bez zarzutu, aż do tego czasu. Około 3-4 dni temu, gdy odpaliłem CS'a, wentylatorki na niej znacznie bardziej przyspieszyły. Podczas gry, niestety okazało się, że nie powinienem był tego olewać, ponieważ komputer nagle wyłączył się sam z siebie. Tak dzieje się też w innych grach. Gra uruchomi się, a po pewnym czasie, komputer się wyłącza.

Próbowałem już skanować pc od wirusów, przedmuchiwałem z kurzu, sprawdzałem temperatury w HWiNFO, reinstalowałem sterowniki, coś tam przepinałem w obudowie, no ale nic z tego. Ostatecznie przełożyłem też kartę do pc brata. Na jego podzespołach wszystko jest w porządku, ale kiedy podpiąłem moją kartę, wydarzyło się dokładnie to samo co na moim pc.

W związku z tym, chciałem zapytać czy jest może jakiś sposób, żeby to ogarnąć w domu? Chciałbym spróbować co tylko możliwe żeby działało, ale tak, żeby nic nie uszkodzić bo w razie jakby nie było opcji o własnoręcznej naprawie, chciałbym odesłać na gwarancję ( bo ta jeszcze jest do grudnia tego roku ).

Będę wdzięczny za każdą pomoc.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2020 przez gpietrzak Obywatel (1,380 p.)
Na pewno wentylatory na karcie graficznej? To co piszesz to częsty objaw przegrzewania się sprzętu (zazwyczaj CPU, rzadziej grafika). Sprawdź temperatury jakimś programem, prawdopodobnie gdy odpalasz grę to leci powyżej 90st i włącza się zabezpieczenie na płycie głównej (zabija kompa).

Konieczna będzie wymiana pasty pod radiatorem procesora. Jeśli będzie problem z kartą graficzną to regeneracja chłodzenia na grafice (mniejsza szansa).
komentarz 13 kwietnia 2020 przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
Tak jak pisałem, sprawdzałem to na drugim komputerze gdzie wszystko działa normalnie. Po podmiance grafiki wydarzyło się na nim to samo co na moim. Gdyby wina była po stronie CPU, to po podmiance GPU na drugim kompie wszystko by działało, a tak nie jest.

Temperatury CPU wahają się 38-40st. GPU też ma takie same, 38-40st.

Dodam jeszcze, że pasty zarówno na procesorze jak i na grafice były zmieniane jakiś rok temu.
komentarz 15 kwietnia 2020 przez gpietrzak Obywatel (1,380 p.)
W takim razie może być uszkodzona karta graficzna. Czy komputer się wyłącza z jakimś BSoD-em? Jakiś komunikat czy po prostu odcina zasilanie?
komentarz 15 kwietnia 2020 przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
Po prostu zasilanie odcina. Kiedy się wyłączy muszę wcisnąć guzik na obudowie i ponownie włączyć go. Ale żadne komunikaty się nie pokazują.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 201 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 124 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 305 wizyt

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...