• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ogólna teoria względności - dobra książka jako wprowadzenie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
441 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2020 w Matematyka, fizyka, logika przez TheFunny Gaduła (3,420 p.)
Witam,

polecicie jakąś dobrą książkę przybliżającą w możliwie najprostszy i obrazujący sposób OTW (ale bez łopatologii)? Może być trochę matematyki.

Ważne żeby była po polsku, angielski na poziomie zrozumienia abstrakcyjnych konstruktów fizycznych to wciąż dla mnie za dużo :).

Z góry dziękuję.

 

PS: Przepraszam jeśli dałem zły dział.
komentarz 12 kwietnia 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
edycja 12 kwietnia 2020 przez DragonCoder

łopatologii

tzn co dokladnie? I wikipedia nie starcza? Bo teoria wzglednosci ma raczej troche matematyki, wedlug mnie fizyka kwantowa tez moze sie przydac, bo jednak otw opsiuje jeden z 4 elemtow, a fizyka kwantowa pozostale 3 elemnty, ale obie teorie maja wspolne punkty i obie gdzies sie roznia.

EDIT::

zeby odp na pytanie jako tako, slyszalem dobre rzeczy o ksiazce Die verbogene Raum-Zeit od Harald fritzsch, aczkolwiek nie mam pojecia czy jest ona po polsku + warto dodac, ze jest on sam fizykiem i jego prace mialy wklad w fizyke kwantowa itd, wiec nie wiem czy jest to ksiazka dla kogos, kto chce tylko troche lepiej zrozumiec OTW

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 kwietnia 2020 przez pvalue Dyskutant (8,720 p.)
0 głosów
odpowiedź 22 października 2020 przez Limielski Nowicjusz (140 p.)
edycja 22 października 2020 przez Limielski
0 głosów
odpowiedź 22 października 2020 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Jeśli chodzi o matematykę przydatną do zrozumienia OTW, to dobra może być książka Sokołowskiego "Elementy analizy tensorowej", przy czym to nie jest książka do OTW a jedynie wykłada narzędzia, które tam będą używane. Nawet jeśli ktoś nie jest zainteresowany OTW a po prostu geometrią różniczkową czy teorią Liego, to jest to super pozycja.

A na ostatniej stronie jest nawet książka do OTW proponowana jako następna pozycja.również wydawnictwa UW.

Notabene, do klasycznej geometrii różniczkowej książka Konarskiego z wydawnictwa UW też jest super. A lepiej się nauczyć klasycznej geometrii różniczkowej przed abstrakcyjną.

Podobne pytania

0 głosów
6 odpowiedzi 869 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2020 w Matematyka, fizyka, logika przez tonn204 Mądrala (7,440 p.)
+3 głosów
4 odpowiedzi 427 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 400 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2015 w Offtop przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...