• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przekierowanie domeny na VPS co wpisać?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
475 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Renzov Obywatel (1,220 p.)
Siemka,

Kupilem dwa dni temu VPS'a na OVH ale nie mam zielonego pojęcia co wpisać w DNS'ach domeny... Wcześniej miałem hosting na JCHoscie i podane miałem dns'y jakie muszę wpisać. Tutaj na Ovh nie ma nigdzie takiej informacji. Przeszukiwałem fora i też nie znalazłem na to odpowiedzi.

W emaili otrzymałem url serwera:

vps.00000.ovh.net

oraz adress ip.

W panelu ovh mam dwa pola. Jedno na Dns'y a drugie pole na jakieś (Wspóldzielone?) IP

 

Próbowałem zdobyć DNs'y za pomoca strony która je wyszukuje, ale wyskoczyły mi następujący DNS'y:

DNS10.OVH.NET (has 3,681,905 domains)
DNS11.OVH.NET (has 3,681,905 domains)
DNS12.OVH.NET (has 3,681,905 domains)
DNS13.OVH.NET (has 3,681,905 domains)
DNS15.OVH.NET (has 3,681,905 domains)
NS10.OVH.NET (has 3,681,905 domains)
NS11.OVH.NET (has 3,681,905 domains)
NS12.OVH.NET (has 3,681,905 domains)
NS13.OVH.NET (has 3,681,905 domains)
NS15.OVH.NET (has 3,681,905 domains)

+ Do tego są zlokalizowane w Polsce a mój VPS ma lokalizację we Francji.

 

Do supportu OVH nie ma sensu pisać, albo nie odpisują a jak już po tygodniu odpiszą, to "przekierowuje sprawę dalej" i jest głucha cisza..

Będę serdecznie wdzięczny za pomoc

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 10 kwietnia 2020 przez Renzov
 
Najlepsza
Serwery DNS zostaw w spokoju na domyślnych OVH (chyba że domena nie jest w OVH?) i ustaw w strefie rekord/y DNS typu A (dla IPv4, plus ewentualnie AAAA dla IPv6 jeśli masz) na IP Twojego VPSa.
komentarz 10 kwietnia 2020 przez Renzov Obywatel (1,220 p.)
Dziękuje za odpowiedź. Domena jak i VPS są na OVH. Wiesz może jakie DNS'y trzeba wpisać na miejscu tych DNS'ów od JcHost?
komentarz 10 kwietnia 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Nie wiem jakie są akurat dla Twojej domeny, bo jak sam zauważyłeś mają tych serwerów sporo. W konfiguracji na zakładce "Serwery DNS" dostępny jest przycisk "Resetuj serwery DNS" i ustawi Ci domyślne OVH. Po tym już na serwerach OVH będziesz mógł zarządzać rekordami DNS, w tym dodać/zmienić A/AAAA.

Nie zapomnij, że pełna propagacja serwerów DNS po zmianie potrwa.
1
komentarz 10 kwietnia 2020 przez Renzov Obywatel (1,220 p.)
Serdecznie dziękuje za pomoc :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,478 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Kuba Modrzejewski Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 384 wizyt
pytanie zadane 31 października 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Lanzer Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 316 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2021 w Sieci komputerowe, internet przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)

92,538 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,923 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...