• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z SQLite przy użyciu Python

Object Storage Arubacloud
0 głosów
284 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2015 w Python przez Szykem2 Nałogowiec (29,510 p.)

Witam wszystkich,

Mam problem z kodem w pythonie. Otóż uczę się obsługi baz danych jednak następujący kod nie chce działać i nie mam pojęcia dlaczego. Próbowałem uruchomić używając python 2.7 i 3.4 w żadnym nie dawało oczekiwanego rezultatu. Dodawanie rekordów działa tylko gdy ręcznie wpisuje do bazy w SQLite przez Windowsowe cmd.

Tworzenie nowej tabeli działa bez zarzutu.

import sqlite3 as db

conn = db.connect('test.db')
cursor = conn.cursor()
cursor.execute('insert into films values("Annie Hall", "1977", "Woody Allen")')
cursor.execute('insert into films values("Ojciec Chrzestny", "1972", "Francis Ford Coppola")')

conn.close()

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2015 przez niezalogowany
wybrane 8 sierpnia 2015 przez Szykem2
 
Najlepsza

To ja znalazłem w dokumentacji https://docs.python.org/2/library/sqlite3.html jeszcze jedną linijkę:

conn.comit()

Czyli, że tak jak tam pisze, zapisuje zmiany. Ja umiem programować w Python'ie, ale konsolkę, okienka i gry w pygame i livewires, ale SQL-em i troszkę porządniejszymi sprawami się nie zajmowałem, więc nie wiem czy to może być powodem, tylko daję jakiś pomysł ;)

komentarz 8 sierpnia 2015 przez Szykem2 Nałogowiec (29,510 p.)
Dzięki wielkie. Zadziałało :) dziwne, że nie znalazłem tego na innych forach ani tutorialach.
komentarz 8 sierpnia 2015 przez niezalogowany

Serio?! A wiedziałem, wystarczyło tylko pobieżnie prześledzić kod ;)

Pozdrawiam i życze miłego kodowania w Python'ie!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 127 wizyt
pytanie zadane 13 października 2021 w Python przez MatiZeb Obywatel (1,160 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 77 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2019 w Java przez Piotr Brodziak Początkujący (390 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 525 wizyt

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...