• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Składanie komputera - kompatybilność podzespołów.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
620 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Conrado Nowicjusz (150 p.)
zamknięte 10 kwietnia 2020 przez Conrado

Dzień dobry, witam pasjonatów informatyki.

Postanowiłem złożyć komputer przez internet i mam do państwa dwa za pewne banalne pytania, które jednak dręczą moją głowę. Dodam że komputer ma być głównie do gier.

1. Czy wybrane przeze mnie podzespoły wraz z obudową będą ze sobą kompatybilne i wszystko będzie śmigać ?

Oto podzespoły:

  • Płyta główna: MSI MPG Z390 GAMING PLUS
  • Procesor: Intel Core i5-9600KF, 3.7GHz
  • Karta graficzna: Gigabyte GeForce RTX 2070 Windforce 2X 8GB GDDR6
  • Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16
  • Zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W (SPC165)
  • Obudowa SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black (SPC178)
  • Dysk SSD Patriot Burst 120GB SATA3
  • Posiadam jeszcze dysk HDD z poprzedniego komputera który mam zamiar podłączyć do tego zestawu.

2. Gdy komputer do mnie dotrze nie będzie na nim zainstalowanego żadnego systemu, ani sterowników. Mam zamiar podłączyć pendrive z windows 10 ze strony microsoftu, do mojego świeżo złożonego komputera przez port usb w celu instalacji oraz aktywacji windowsa. Moje pytanie rodzi się tutaj: Czy płyta główna bez sterowników wykryje tego pendrive i bez problemu zainstaluje system ? Jeżeli nie to proszę państwa o poradę jak mógłbym to zrobić żeby zadziałało.

Z góry dziękuję za pomoc ! 

komentarz zamknięcia: Uzyskałem pomoc

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2020 przez Filip C Obywatel (1,120 p.)
wybrane 9 kwietnia 2020 przez Conrado
 
Najlepsza
Cześć,

Podzespoły są ze sobą kompatybilne ale nie myślałeś może o dysku po M2 ? Cena ciężko podobna a lepsza prędkość.

Płyta bez sterowników wykryje pendrive bo sterowniki i tak instalujesz na Windzie.

Pozdrawiam.
komentarz 9 kwietnia 2020 przez Conrado Nowicjusz (150 p.)
Dziękuję Ci za rozwianie moich wątpliwości.

Co do dysku to rzeczywiście, nie brałem pod uwagę formatu M.2 głównie przez moją niewiedzę w tym temacie.

Czy poniższy dysk jest w porządku i nada się pod wyżej wymienioną płytę główną ?

SSD Transcend 110S 128GB PCIe x4 NVMe
0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2020 przez porucznik.jaszczurka Obywatel (1,820 p.)

Z doświadczenia mogę ci powiedzieć, że dyski patriot/apecer to nie jest dobry wybór. Jeśli chodzi o ssd 2,5 cala to crucial/plextor/goodram. Masz płytę na czipsie z390 - śmiało dodaj takiego ssd https://www.x-kom.pl/p/490089-dysk-ssd-pny-250gb-m2-pcie-nvme-xlr8-cs3030.html

0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2020 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

Zestaw kompatybilny, choć wydaje mi się, że będzie nieopłacalny.

W cenie RTX2070, dostaniesz wydajniejszą grafikę 

PowerColor Radeon RX 5700 XT Red Dragon 8GB GDDR6 (refflink)

Ewentualnie podaj cały budżet na komputer. Powiedz czy masz zamiar podkręcać procesor? Nie myślałeś o Ryzenie?

komentarz 9 kwietnia 2020 przez Conrado Nowicjusz (150 p.)
Mój budżet to 4600 zł. Na podkręcaniu szczerze się nie znam - nigdy tego nie robiłem. Grafikę taką wybrałem ze względu na przyszłościowy Ray Tracing, lecz faktycznie Radeon to też spoko opcja za mniejszą cenę, mimo że bez RT.
komentarz 10 kwietnia 2020 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

W takim razie nie rozumiem trochę Twoje wyboru procesora. 

https://www.x-kom.pl/lista/bv6syvbdc

Dałem Ci większy dysk SSD, ewentualnie zmień go na mniejszy, choć moim zdaniem schodzić poniżej 250 GB nie ma co. 

Przy odrzuceniu SSD możesz wybrać nawet KFA2 GeForce RTX 2070 SUPER EX Gamer Black Ed 8GB GDDR6

Taniej PNY GeForce RTX 2060 SUPER Dual Fan 8GB GDDR6 

komentarz 10 kwietnia 2020 przez Conrado Nowicjusz (150 p.)
Wielkie dzięki za pomoc :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 480 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 288 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...