• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Unity- Obiekt jest niewidoczny w okienku "Game"

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
262 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2020 w C# przez Sic Dyskutant (8,510 p.)
Witam,

Mam nietypowy problem, z którym się jeszcze nie spotkałem oraz nie mogę znaleźć na niego rozwiązania. Problem jest dość prosty, przynajmniej tak przypuszczam. Polega on na tym, że obiekt który zostal stworzony jest widoczny w okienku "Scene" (pojawia się i wykonuje odpowiednie ruchy- chociaż pojawia się ciekawe zjawisko, ponieważ wartość 'z' w Vector3 automatycznie zmienia wartość(?)), jednak nie pojawia się on po wciśnięciu "Play" w okienku "Game".

Co może być przyczyną takiego zachowania się obiektu ?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2020 przez Bondrusiek Maniak (61,370 p.)
Jeśli to 2D to:

Też miałem kiedyś podobne błędy. Na scenie obiekt był widoczny a w widoku nie. To chyba jakiś bug bo raz tak się działa a po kolejnym uruchomieniu wszystko było w porządku.

Wydaje mi się że możesz to rozwiązać następujący:

- Spróbuj zmienić wartość z kamery tzn spraw aby ten obiekt był pomiędzy kamerą a tłem np kamera.z = -1, obiekt.z = 0 a tlo.z = 1

- Możesz stworzyć wartość SortingLayer i ustawić to na najniższym poziomie

- Jeśli obiekt posiada SpriteRenderer to ten komponent posiada wartość order in layer i możesz ją zwiększyć aby wyświetlało ten obiekt
komentarz 10 kwietnia 2020 przez Sic Dyskutant (8,510 p.)
Dobrze dziękuję zasugeruję się tym. Pierwszą propozycje sam wykorzystałem opierając się o doświadczenie, jednak to nie przyniosło skutku.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 96 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2020 w C# przez Mariner Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 304 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2019 w C# przez Egzo Nowicjusz (180 p.)

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...