• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Hosting dla osoby zawodowo tworzącej strony internetowe.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
645 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
Witam, od pewnego czasu tworzę strony internetowe. Dotąd robiłem to głównie w formie hobby. Tworzyłem blogi, fora, dużo pisałem sam idt. Teraz postanowiłem zacząć robić to zawodowo, narazie na małą skalę tzn. jakieś lokalne strony, jak strona kwiaciarni, piekarni, czy zakładu pogrzebowego. Mam jednak jeden problem, a mianowicie wybór hostingu na którym tworzyłbym strony dla klientów. Chodzi o to że tworzyłbym konto na hostingu klientowi, a potem on sam już by je opłacał. Dlatego najlepiej by było gdyby w pakiecie był hosting+domena.

Możecie mi coś polecić? Czy mój pomysł jest dobry?

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 8 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Ja z własnego doświadczenia nie polecam dużych firm typu home.pl. Jakość samej usługi jest może i okej ale cena jest z kosmosu, obsługa klienta delikatnie mówiąc słaba - kopiowane zdania z jakiś gotowych wzorów. Cena w pierwszym roku rejestracji hostingu/domeny jest niska ale po roku jest dramatycznie wysoka także odradzam.

Ostatnio przeniosłem się do hekko.pl i na prawdę polecam. Już po samym kontakcie z Biurem Obsługi Klienta zauważyłem że to całkowicie inna jakość obsługi niż na home.pl. Spójrz sobie na ofertę hostingu www, najtańszy można mieć już za niecałe 50zł/rok, a kupując hosting za 79 który ma troszkę wyższe parametry dostajemy już domenę .pl za darmo na rok (ja właśnie ten kupiłem). Poszczególne pakiety hostingowe różnią się parametrami ale myślę że dla mniejszych stron i te najtańsze będą wystarczające. Spójrz jeszcze na hosting reseller - może coś takiego by Cię zainteresowało? Wg tego co jest tam napisane Ty jesteś właścicielem serwera który możesz dzielić na inne pakiety i odsprzedawać swoim klientom. Ja się o tym nie wypowiem bo sam nie korzystałem ale oferta wydaje się ciekawa.

Co do innych hostingów się nie wypowiem bo miałem styczność tylko z tymi dwoma. Odradzam cal.pl - przypadek pana Mirosława być może Ci znany.

komentarz 8 sierpnia 2015 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
Hahahaha to się zgraliśmy w odpowiedziach :D
komentarz 21 września 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
A co się stało z tym cal? :)
komentarz 21 września 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Nie znasz przygody pana Mirosława z cal.pl? :)

Tutaj przeczytasz trochę: https://www.facebook.com/miroslawzelentblog/posts/814738385227865
I później tutaj kilka dni później dalej: https://www.facebook.com/miroslawzelentblog/posts/816416561726714

Myślę więc, że u takiego usługodawcy usług mieć nie warto :)
komentarz 21 września 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
No widzisz, nie wiedziałem bo fb nie używam :) Ale w każdym razie jeśli tak się dzieje, to rzeczywiście lepiej skorzystać z usług zaufanego i lepszego dostawcy :)
komentarz 21 września 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Nie trzeba było nawet FB używać, wystarczyło w tamtym czasie po prostu spróbować wejść na którąś ze stron pana Mirosława a tu nie działają :P Ja jak mówiłem polecam hekko, jak na razie się nie zawiodłem ani razu, a korzystam już od dłuższego czasu :)
+1 głos
odpowiedź 8 sierpnia 2015 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)

Dla mało wymagających witryn wystarczy Ci hosting na hekko.pl - najtańszy pakiet. Dlaczego są oni moim faworytem? Obsługa klienta jest bajeczna, odpowiedzi w ciągu często kilku sekund! Od kilku lat nie miałem żadnych problemów z działaniem witryn. Dla mnie bajka, a dla Ciebie taka rada, jeżeli nie zdecydujesz się na usługi hekko, nie idź do gigantów typu home.pl, az.pl etc. bo to jest dopiero tragedia.

komentarz 8 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Byłem pierwszy! :D Tak jak już napisałem, ja dużych firm z własnego doświadczenia również nie polecam.
0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2015 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
Dzięki za odpowiedzi. Sprawdziłem hekko.pl i podoba mi się. Właśnie przeglądam ofertę i mam jeszcze pytanie jak wygląda tam płatność? Tylko przelew, paypal, sms?
komentarz 8 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Tam w ofercie po kliknięciu na przycisk "Kliknij, aby sprawdzić pozostałe parametry wspólne dla wszystkich pakietów »" na dole jest lista metod płatności: "Przelew, Szybkie płatności on-line, PayPal, Wpłata na poczcie / banku, SMS, Wirtualny portfel - skarbonka". Czy jest coś więcej to szczerze mówiąc nie wiem - ja korzystałem z szybkich płatności on-line bo tak mi najwygodniej i wszystko było okej. A jakiego sposobu płatności jeszcze oczekiwałeś? Jakby coś to możesz się zapytać, jak wspomniałem na e-maile odpowiadają błyskawicznie w godzinach pracy ;)

Jak też pewnie przeczytałeś jest 14 dni okresu testowego także przez ten czas nie musisz wcale płacić tylko testujesz sobie serwer za darmo i jeśli będziesz zadowolony to dopiero płacisz. Możliwość rejestracji darmowej domeny oczywiście otrzymujesz dopiero po opłaceniu.
komentarz 8 sierpnia 2015 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
No właśnie zastanawiałem się nad smsem bo myślałem czy by nie kupić za 5zł miesiąc najtańszego serwera i trochę potestować. Zwłaszcza zobacze jak chodzą tam cmsy w stylu wordpressa itp. Dzięki za pomoc.
komentarz 8 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
No okej, mi się u nich podoba właśnie to że opłacasz na ile chcesz i jest jasno podany cennik roczny malejący - czyli jasno jest powiedziane ile zapłacisz za kolejny rok i jest to coraz mniej ;) Jest 14 dni okresu testowego i w tym czasie jest normalnie pełna funkcjonalność serwera ale jeśli to by Ci nie wystarczyło na potestowanie no to właśnie możesz wykupić sobie na jakiś krótszy okres czasu i tyle.

Nie ma sprawy, mam nadzieję że będziesz zadowolony ;)
0 głosów
odpowiedź 21 września 2015 przez solutia Nowicjusz (140 p.)

Idealny dla Ciebie byłby program partnerski.

Polecałbym Ci zainteresować się programem partnerskim w firme hostingowej Blink.pl. Działa to tak, że:

1. Zakładasz konto dla Twojego Klienta, któremu robisz stronę. Podajesz swój login przy zakładaniu jako polecający.
2. Fakturę dostaje Twój Klient, on opłaca hosting i jest właścicielem kupionego serwera. Nie musisz zamrażać swoich pieniedzy.
3. Ty wgrywasz mu stronę.
4. W momencie opłacenia konta dostajesz 20% prowizji - teraz i za każde odnowienie hostingu.
5. W momencie, jak polecisz komuś domenę, to także masz 20% prowizji od odnowienia domeny.
6. W momencie, jak polecisz usługi SEO - to masz 20% od wartości faktur, jakie dostanie za pozycjonowanie!

I tak w nieskończoność, zatem mając kilku Klientów możesz nieźle na tym zarobić. Ponieważ formalnie to będą Klienci hostingowi Blink.pl - zatem pełna obsługa techniczna 7 dni w tygodniu jest po stronie operatora. Tam Twoi Klienci uzyskają wsparcie jeśli by na przykład chcieli sobie zmienić hasło do poczty, albo gdyby nie umieli uruchomić autorespondera itp.

Czy wybierzesz ten hosting, czy też inny, na blogu blinka znajdziesz sporo przydanych porad dla początkująych webmasterów. Jeśli robisz strony - może zainteresować Cię narzędzie do bezpłatnego audytu pod kątem SEO oraz marketingowym, związanym z zachęcaniem użytkowników do dokonania konwersji. Zresztą obejrzyj sobie blink.pl/audyt

Powodzenia!

komentarz 28 stycznia 2016 przez zerko Początkujący (400 p.)

Można to załatwić o wiele taniej, zerknijcie - https://www.shoper.pl/

Koszty założenia sklepu są wtedy symboliczne, płacisz miesięczny abonament. Kojarzy Wam się jakieś lepsze rozwiązanie? Ten skrypt jest chyba najbardziej funkcjonalny...

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 665 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 731 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 545 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...