• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sposób przechowywania informacji = JSON/JS vs mySQL

Object Storage Arubacloud
+1 głos
201 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2020 w JavaScript przez wsnofi Bywalec (2,680 p.)
Posiadam grę w której można hodować stworzenie fantastyczne np. smoka.

i obecnie mam takie tabele w bazie danych

dragons - rekordy z stworzeniem i jego statystykami które ulegaja zmianie (poziom, hp itd.) (polączone z dragons_template i user)

dragons_template - wszystkie stworzenia dostępne w grze, przypisane tutaj dane nie ulegają zadnym zmianą (wygląd, opis, rodzaj)

user_game - uzytkownik i jego statystyki w grze

 

i teraz pytanie, server mam w node.js, nie jest lepiej, wszystkich informacji o stworzeniach ktore i tak sie w bazie nie zmieniają trzymać w tablicy JS na serverze? np. stworzyc plik JSON/module JS jako odwzorowanie dragons_template i przy odpalaniu servera je wczytać do tablicy userDragonsTemplates i potem uzywac przy requestach?

w tym wypadku uzytkownik pyta server o dane smoka, server sprawdza jakie statystyki ma smok jednym zapytaniem (hp exp) reszte pobiera z tablicy w JS i odsyla do clienta.

Czy jednak lepiej trzymac takie rzeczy w bazie?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 9 kwietnia 2020 przez sefir Dyskutant (8,560 p.)
wybrane 9 kwietnia 2020 przez wsnofi
 
Najlepsza

Jeżeli chodzi o nodejs to ja preferuję bazy typu NOSQL jak np MongoDB. Zapisuje i wczytuje się łatwo i to całe obiekty typu JSON. Nie trzeba pisać tego zakichanego SQL'a, skupiasz się tylko na programowaniu w js, a w bazie masz obiekty typu JSON. Zapisać możesz praktycznie każdy obiekt o ile da się na nim użyć

JSON.stringify()

bez zwracania błędu.

Do pliku to raczej ustawienia się zapisuje. No chyba, że masz tam kilka pozycji na krzyż to faktycznie może lepiej plik ;)

komentarz 9 kwietnia 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Bawi mnie trochę Twoje podejście, szczególnie że używając Typeorm'a, albo Sequelize uzyskujemy dokładnie to co opisałeś.
komentarz 11 kwietnia 2020 przez sefir Dyskutant (8,560 p.)
Każdy ma inne podejście, mi odpowiada akurat mongo i jego pochodne. Jest wiele dróg uzyskania tego samego efektu, a każdy używa co mu leży najbardziej, lub z czego więcej wyciśnie ;)

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 156 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 99 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 108 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...