• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy c# jest cudowny?

VPS Starter Arubacloud
+3 głosów
616 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2015 w Offtop przez Dissio Mądrala (5,830 p.)
Witajcie zastanwia mnie jedna rzecz, w przyszlosci chce potrafić umiec robic aplikacje mobilne.

Wiadomo jest to, że chcialbym aby moja aplikacja trafila do kazdego kogo sie da, jednakze, aby programowac na androida musze znac java, na ios oc/swift plus dochodzi Windows phone.

I tu przychodzi z pomocą c# czyt. xamarin. Czy to jest naprawde tak cudowne, ze z 1 jezykiem mozna tak duzo?? A jeszcze kiedy cos mi sie odwidzie z mobilnym programowaniem to wskakuje na .net <czyt. c#>, a gdyby moja pasją okazalo sie tworzenie gier to wskakuje na unity z oczywiscie wczesniej wspominanym c#.

 

W skrocie czy c# jest naprawde tak dobry?

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 8 sierpnia 2015 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
Cała rodzina języków C jest cudowna ;) C# obecnie w szczególności
+1 głos
odpowiedź 8 sierpnia 2015 przez Piotr Zborowski Obywatel (1,670 p.)
edycja 8 sierpnia 2015 przez Piotr Zborowski
No można tak powiedzieć. Ja osobiście wole C++ bo mi się wygodniej pisze. Ale to wcale nie prawda że na ios'a musisz znać swifta/oc i na windows phone jeszcze inny język. Java jest królem mobilności, wieloplatformowości - możesz w niej pisać za równo na androidzie, jak i na ios, windows phone, a zarazem na systemach do laptopów czy PC :). W C++ też możesz pisać na windows phone, ios, androida, linuxa itd... to już kwestia Twojego gustu jaki język jest dla Ciebie najwygodniejszy, o wieloplatformowość nie ma się co martwić, póki nie wybierasz czegoś pokroju AutoIta...
komentarz 9 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Mogę prosić o jakieś konkrety? Bo nie ukrywam, że nie spotkałem się jeszcze z możliwością pisania apek pod iOS i WP w JAVA.
komentarz 14 sierpnia 2015 przez Piotr Zborowski Obywatel (1,670 p.)
Ja tam osobiście w Javie nie piszę, bowiem po prostu jej nie lubię, ale chyba wszyscy wiedzą (nie chcę nikogo urazić jeśli nie wie) że jest ona królem wieloplatformowości. Osobiście nie używam znowu jakiejś dużej ilości aplikacji, mi wystarczy sama przeglądarka bo właściwie jedyne co robie na komputerze to programuję w C++ i przeglądam sieć, aczkolwiek jestem pewien, że w Javie MOŻNA pisać na te systemy. Nawet mi się jeden przykład przypomniał. Dajmy na to taki minecraft PE - zadziała Ci na WP, Androidzie i iOS pewnie też (nie próbowałem :) ). Pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
edycja 8 sierpnia 2015 przez Dorion300
Programuje w C# od niemalże od samego początku mojego życia programistycznego (5 lat) i nie narzekam, posiada olbrzymią biblioteczkę .NET w którym niemalże wszystko już jest i dalej się rozszerza. Mało tego .NET jest teraz opensource i teraz czekam na ten framework na inne systemy. Ten język jest moim głównym językiem programowania i wątpię abym ot tak zostawił na rzecz innego jezyka. Więc ja od siebie bardzo polecam ten język.
komentarz 9 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Project Mono jest implementacją .NET na pozostałe systemy.
0 głosów
odpowiedź 9 sierpnia 2015 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Moim zdaniem naj cudowniejsze są technologie webowe tworzysz stronke i masz 0 zabawy z portowaniem. Jedyny minus ze ktoś może mieć starą przeglądarke. Moim zdaniem aplikacje mobilne odejdą w zapomnienie z racji tego ze przy RWD jest o wiele mniej pracy a coraz więcej ludzi ma zaktualizowane przeglądarki :D

Co do C# lubie jego składnie i iście zajebiste IDE :D

w PHP brakuje mi typów jakoś tak nie pomojemu jest ale i tak polecam isc w weba.

EDIT: Z tego co słyszałem windows 10 ma wyjśc na telefony M$ i mają podobno dzialac na nim zwykłe programy .exe
komentarz 9 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Jeżeli aplikacja od początku pisana jest pod cross-platform, to problem portowania zanika, a i pracy nie wiele więcej trzeba włożyć, pomijając GUI (choć i w tej kwestii już wiele się zmieniło).

Nie mniej jednak masz sporo racji. W kwestii elastyczności aplikacje webowe nie mają sobie równych.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 478 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2016 w Offtop przez hubot Dyskutant (9,100 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 395 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 262 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...