• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

KDevelop problem z wtyczką.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
178 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2020 w C i C++ przez Anahan89 Obywatel (1,270 p.)

Hej,

jako że CODEBLOCKs pod Linuxem mi się często wysypuje szukałem innego IDE i postanowiłem sprawdzić KDevelop. Po instalacji pojawia się jednak problem z czymś takim- tutaj pozwolę sobie wkleić instrukcję:

Make sure the project is configured to install to the directory of your choice:

In KDevelop, select the menu entry "Project" > "Open Configuration...", then in the dialog choose the tab "CMake", there select in the "Cache Values" list the entry with the name CMAKE_INSTALL_PREFIX and ensure the correct path is set.-JA MAM TUTAJ COŚ TAKIEGO /usr/local  - nie wiem czy tak powinno być, wszystko jest domyślnie.

If you install to a custom directory, you need to extend the QT_PLUGIN_PATH environment variable that KDevelop sees when it is started. The path to be added is the "plugins" subdir, whose exact path depends on the operating system and if that is a 64 bit or 32 bit one. On Debian, Ubuntu & similar with a 64 bit system add: $my_install_prefix/lib/x86_64-linux-gnu/plugins On openSUSE & similar with a 64 bit system add: $my_install_prefix/lib64/plugins (where $my_install_prefix is the directory CMAKE_INSTALL_PREFIX is set to)

If you are unsure, check in the installation log the path to which the plugin is installed.

Example: When CMAKE_INSTALL_PREFIX is set to "/home/userX/projects/mykdevplugin/" and this is a Debian 64-bit system, open a console and enter:

export QT_PLUGIN_PATH=$QT_PLUGIN_PATH:/home/userX/projects/mykdevplugin/lib/x86_64-linux-gnu/plugins 

Then start KDevelop from that console:

kdevelop

If everything went well, you should see "Hello world, my plugin is loaded!" printed in the console and find the plugin also listed in the dialog opened by the menu entry "Help" > "Loaded Plugins".

 

Nie wiem czy ja to dobrze rozumiem- w terminalu wklejam u siebie (mam Ubuntu 64bit):

export QT_PLUGIN_PATH=$QT_PLUGIN_PATH:/usr/local/lib/x86_64-linux-gnu/plugins

daje enter i wpisuje:

kdevelop

enter,

ale dalej nie działa...

Myślę że mój angielski nie jest najgorszy, ale może ja coś tu źle rozumiem. Czy może ktoś z was wytłumaczyć mi co dokładnie powinienem, krok po kroku, zrobić aby program zaczął działać.

Pozdrawiam,

komentarz 4 kwietnia 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Ja mam jakąś wersję w AppImage i działa u mnie bez problemu (choć intensywnie nie testowałem)
komentarz 4 kwietnia 2020 przez Anahan89 Obywatel (1,270 p.)
To może masz propozycję innego, fajnego IDE pod Linuxa na początek przygody? Chce zrezygnować z Code::Blocksa bo mi wysypuje.
komentarz 4 kwietnia 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Próbowałeś u siebie wersję w AppImage?
komentarz 4 kwietnia 2020 przez Anahan89 Obywatel (1,270 p.)
Przepraszam, musiałbyś wytłumaczyć o co dokładnie chodzi z tym AppImage.
komentarz 4 kwietnia 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

AppImage to taka forma dystrybucji oprogramowania na Linuksa podobna do wersji portable z Windowsa. Wszystko jest w jednym pliku. Nie trzeba niczego instalować, choć można.

Ściągnij plik stąd: https://www.kdevelop.org/download, nadaj mu prawo do wykonywania i uruchom.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 73 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2023 w PHP przez nanautzin Obywatel (1,510 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 197 wizyt
pytanie zadane 7 maja 2017 w PHP przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 138 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2015 w Offtop przez PancernyHuzar Użytkownik (990 p.)

92,554 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,535 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...