• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Boot windows 10

Object Storage Arubacloud
0 głosów
203 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Victor Nowicjusz (120 p.)

Witam kupiłem na ebay pendrive boot i działa tylko wyskakuje mi 1 problem jak go naprawić  

komentarz 2 kwietnia 2020 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
A po co kupować pena z bootem? Nie można samemu zrobić?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 kwietnia 2020 przez Filip C Obywatel (1,120 p.)
Cześć,

Na tym zdjęciu ledwo co widać ale zapewne kupiłeś pendrive z WIN 10 w wersji 32bit. Jesteś w konsoli UEFI, UEFI nie umie znaleźć pliku  \efi\boot\bootx64.efi

W pierwszej kolejności możesz w BIOS-ie zmienić "UEFI Boot" na "Legacy Boot". W różnych BIOS-ach może się to różnie nazywać. Jeśli na tym penie masz Windowsa 32bit powinno się dać zainstalować.

Drugą najbardziej oczywistą opcją jest dla mnie wypalenie ISO pobranego ze strony Microsoftu.

Jeśli jesteś pewien że na penie masz wersję 64 bit i  chcesz się bawić to mogę coś doradzić ale piszę z zamierzchłej pamięci i mogę coś poprzekręcać. Kliknij dowolny przycisk, powinieneś zobaczyć znak zachęty. Wpisz "exit" i tam powinna być zakładka z której przechodziło się do "boot from file". Spróbuj zlokalizować plik bootx64.efi.
komentarz 2 kwietnia 2020 przez Victor Nowicjusz (120 p.)
Nie mam takiej opcji Legacy
komentarz 2 kwietnia 2020 przez Filip C Obywatel (1,120 p.)
Jaka płyta ?
komentarz 2 kwietnia 2020 przez Victor Nowicjusz (120 p.)
MMD ryzen 5 i Radeon Vega mobile gfx
komentarz 2 kwietnia 2020 przez Filip C Obywatel (1,120 p.)
Procek i grafa nie mają znaczenia. Podaj model płyty
komentarz 2 kwietnia 2020 przez Victor Nowicjusz (120 p.)
A gdzie znajdę model płyty ?
komentarz 2 kwietnia 2020 przez Victor Nowicjusz (120 p.)

@Filip C, gdzie znaleźć model płyty

komentarz 3 kwietnia 2020 przez Filip C Obywatel (1,120 p.)
Na opakowaniu albo na płycie. Producent zwykle umieszcza model w okolicach procka

Zapewne masz instalkę 32bit i tu jest problem. Wypal pendrive od nowa.
0 głosów
odpowiedź 2 kwietnia 2020 przez Barbarossa Obywatel (1,650 p.)
Prawdopodobnie winda 32 bitowa weś se po prostu zrob usb z winda 64 bitowa ze strony po co wogole specjalnie bootowalnego pendrive'a kupowales jak to latwo idzie zrobic samemu

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 97 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 70 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...