• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czasowa blokada dostępu do internetu

Object Storage Arubacloud
+1 głos
248 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Senilla Nowicjusz (130 p.)
Witam.

Mam pewien problem, mianowicie moje starsze rodzeństwo jakiś czas temu postanowiło pobawić się we władcę sieci i mocno ograniczyć mi dostęp do domowego wifi poprzez skonfigurowanie routera w taki sposób, by wszystkie moje urządzenia dostęp do zasobów sieciowych miały tylko w określonych godzinach. O konkretnej godzinie, nie ważne co w tym momencie robię, mój dostęp jest automatycznie blokowany (jestem nadal połączona z siecią, jednak nie mogę z niej korzystać w żaden sposób). Moje pytanie brzmi:

Czy jest jakiś sposób, aby obejść tę blokadę bez zmiany czegokolwiek w konfiguracji samego routera, do którego nie mam dostępu? Czy zmiana adresu IP lub MAC w czymś by pomogła w tej sytuacji jeśli chodzi komputer?

Bardzo zależałoby mi na zmianie tej sytuacji, ponieważ przez to ograniczenie często nie jestem w stanie wykonywać swoich  obowiązków ani rozwijać pasji (kształcę się w dziedzinie tworzenia grafiki komputerowej, często lepiej myśli mi się wieczorem, kiedy to właśnie dostęp do sieci mam zablokowany, a równie często, by cokolwiek wykonać, kiedy wpadnę już na określony pomysł potrzebuję różnych zasobów z internetu, co jest mi uniemożliwione; w miarę możliwości korzystam z niewielkich zasobów danych mobilnych, jednak nie mam ich dużo i z reguły nie starcza mi ich do końca miesiąca - szczególnie, że w większości chodzi tu o pobieranie plików).

Z góry uprzedzam, nie jestem osobą będącą uzależnioną od ciągłego korzystania z internetu i grania, co jest mi przez owe rodzeństwo zarzucane - o ironio, sytuacja wygląda odwrotnie, bo podczas, gdy ja robię coś w kierunku swoich zainteresowań, moje rodzeństwo potrafi kilkanaście godzin dziennie spędzać przy grach typu League of Legends...

Bardzo proszę o pomoc w tej kwestii i z góry ogromnie dziękuję za odpowiedź.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 2 kwietnia 2020 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Pora zmienić profesję z grafika na hakera :). Postaraj się porozmawiać z rodzeństwem - sam mam młodszych braci i takie sprawy często da się załatwić dialogiem, bez zbędnych sprzeczek i wytykania sobie "a bo Ty robisz to i to, a ja robię coś więcej".
komentarz 2 kwietnia 2020 przez Senilla Nowicjusz (130 p.)
Próbowałam nie raz rozmawiać, niestety nic z tego nie wyniknęło. Cały czas otrzymuję tą samą odpowiedź: "nie, bo nie/bo będziesz grać po nocach" :/

Ale dziękuję za odpowiedź i radę :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 310 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 148 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2021 w Sieci komputerowe, internet przez Kosiash Nowicjusz (120 p.)
–1 głos
3 odpowiedzi 447 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...