• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Code::Blocks nie wykrywa kompilatora

Object Storage Arubacloud
0 głosów
4,451 wizyt
pytanie zadane 31 marca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany

Witajcie!
Ostatnio zainstalowałem IDE Code::Blocks w wersji z kompilatorem MinGW, lecz zainstalowane IDE go nie wykrywa. Z oficjalnej strony CB pobrałem wersję codeblocks-20.03mingw-setup.exe, więc wszytko powinno być w porządku. Nawet w głównym katalogu IDE jest podkatalog o nazwie MinGW, a w nim bin, include, lib, itd.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 kwietnia 2020 przez LukasX Początkujący (480 p.)
wybrane 1 kwietnia 2020
 
Najlepsza

Hej,

u mnie po paru próbach zaczęło działać.

Sprawa wyglądała w ten sposób, że funkcja auto-detect nie działała poprawnie, a właściwie chyba szukała nie tego co jest zainstalowane. Myślę, że wynikało to z tego, że szukał kompilatorów mingw32-gcc.exe, mingw32-g++.exe, a okazało się, że w domyślnym folderze takich nie ma. Ręcznie zmieniłem na x86_64-w64-mingw32-gcc.exe, x86_64-w64-mingw32-g++.exe itd. i wszystko zaczęło działać. Również funkcja auto-detect teraz wyszukuje poprawny folder. 

Jako, że jestem na samiutkim początku przygody z programowaniem, nie jestem pewien czy wszystko jest ustawione poprawnie, ale w tej chwili program się kompiluje i uruchamia. 

komentarz 1 kwietnia 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Jeśli się uruchamia, to znaczy, że wszystko jest ok.

Nie wiem, jaki jest w C::B algorytm wyszukiwania MinGW, ale jakbyś miał ustawioną ścieżkę PATH, to powinien od razu znaleźć kompilator.
komentarz 1 kwietnia 2020 przez niezalogowany
Działa! Też próbowałem tam zmieniać, ale tylko kompilator to C++. Widać trzeba było wszystko.
+1 głos
odpowiedź 24 listopada 2020 przez dodelow Nowicjusz (160 p.)

Można też doinstalować kompilator oddzielnie, tak jak na filmiku: https://youtu.be/0RDawGZYQfQ

Na pewno zadziała :)

1
komentarz 24 listopada 2020 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Gratulacje za odkop tematu :D
0 głosów
odpowiedź 31 marca 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Klasyka. Dodaj do zmiennej środowiskowej PATH ścieżkę do katalogu <MinGW>\bin.

komentarz 31 marca 2020 przez niezalogowany
Dodałem i nie działa.
komentarz 31 marca 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

A zrestartowałeś C::B? Próbowałeś w Global compiler settings → Toolchain executables dać Auto-detect?

komentarz 1 kwietnia 2020 przez niezalogowany
Tak, zrobiłem to wszystko.
0 głosów
odpowiedź 1 kwietnia 2020 przez LukasX Początkujący (480 p.)
Witam,

podłączam się do pytania. Również pobrałem wersję codeblocks-20.03mingw-setup.exe, wykonałem pełną instalację z wszystkimi dodatkami.

Przy próbie kompilacji wyskakuje informacja o braku kompilatora. Funkcja Auto-detect również nie rozwiązuje problemu.
komentarz 1 kwietnia 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
A jak stworzyłeś projekt?
komentarz 1 kwietnia 2020 przez LukasX Początkujący (480 p.)

Dokładnie tak jak w kursie C++ odc. 0. Nowy projekt; C++; nazwa projektu; reszta bez zmian.

Od razu po założeniu projektu wyskakuje mi informacja, że nie można znaleźć kompilatora.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 675 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 6,385 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2015 w Offtop przez Skill Użytkownik (910 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 902 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,555 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...