• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Stacjonarny płatny kurs programowania

Object Storage Arubacloud
0 głosów
457 wizyt
pytanie zadane 30 marca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez lordcris Nowicjusz (120 p.)
edycja 30 marca 2020 przez lordcris
Witam wszystkich pasjonatów!

Myślę nad płatnym kursem programowania. I tu już zaczynają się schody. Jest tego całe mnóstwo w internecie. Mnie bardziej interesuje kurs stacjonarny weekendowy. Od zawsze komputery, oprogramowanie, kombinowanie w różny sposób przy komputerze mnie kręciło. Czytałem troszkę o programowaniu w C++ oraz Java. Bardziej do mnie przemówiła Java. Wiem, że przede wszystkim to samozaparcie i chęci są najważniejsze, ale nie jestem zbytnio typem samouka.. Dlatego też jestem zdecydowany zainwestować w siebie na przyszłość. Dlatego ważne dla mnie jest wybranie jakiejś fajnej szkoły do nauki programowania. Gdzieś, gdzie nie tylko zapłacę za kurs, ale też nauczę się czegoś co pozwoli mi iść do przodu jeśli chodzi o karierę, czy też rozwój moich zainteresowań. Jestem w stanie wyłożyć kilka tysięcy tylko boję się, że wybiorę nieodpowiednią szkołę.

Dlatego też moje pytanie brzmi. Czy skończył ktoś z Was jakąś szkołę programowania w Krakowie? Ma ktoś doświadczenie z czymś takim? Jak tak to czy polecacie taki tryb nauki? A może ktoś z Waszych znajomych gdzieś uczęszczał? Jak tak to gdzie? I jak wyglądała nauka?
komentarz 30 marca 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Napisałeś sam jakiś kawałek kodu?
komentarz 30 marca 2020 przez lordcris Nowicjusz (120 p.)
Tak. W C++ pisałem przynajmniej próbowałem jakieś przykłady pisać. Typu wpisz login hasło, podaj liczbę itp itd. W Javie również. Korzystałem z Codegym na telefonie. Więc jakieś pojęcie mam na ten temat.
1
komentarz 30 marca 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
nie jestem zwolenników takich kursów o jakich myślisz. Jednak muszę Ci przekazać pewną radę. Nie idź na taki kurs bez jakiejkolwiek wiedzy. Zrób jakiś większy projekt, ogarnij sam podstawowe zagadnienia. Im więcej będziesz umiał na starcie, tym więcej zrozumiesz i wyciągniesz z takiego kursu. Nie idź na ten kurs, z myślą, że ktoś Cie poprowadzi za rączkę od A do Z i już wszystko będziesz umiał
komentarz 30 marca 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
I jeszcze ważniejsza kwestia, jeśli nie jesteś typem samouka to zastanów się czy IT a przynajmniej programowanie jest dla Ciebie :)
komentarz 30 marca 2020 przez lordcris Nowicjusz (120 p.)
Powiem tak. Uczyłem się jakiś czas podstaw Javy, ale stanąłem w miejscu bo czegoś nie zrozumiałem. Potrzebuje kogoś, kto wytłumaczy dlaczego tak a nie inaczej. Wiem też, że sama nauka w domu to nie wszystko, bo żeby móc się gdzieś zatrudnić i rozwinąć karierę to trzeba mieć udokumentowane że coś umiem. Mieć jakiś dyplom z ukończenia jakiegoś kursu chociażby nawet. Cokolwiek wiarygodnego co by przedstawiało, że coś umiem. Te kursy kosztują grube pieniądze aczkolwiek próbuję się właśnie dowiedzieć czy w ogóle warto inwestować w coś takiego? Czy może korzystać z innego kursu?
komentarz 30 marca 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Powiem inaczej, kursy, studia i dokumenty nie są konieczne żeby pracować w IT. Możesz wybrać inną drogę samouka, robić projekty mieć bogate portfolio i też w ten sposób dostać prace.
komentarz 30 marca 2020 przez lordcris Nowicjusz (120 p.)
Mimo wszystko to wolę się tego nauczyć przez kurs aniżeli sam w domu. Sam w domu to może jakiś podstaw, ale później chcę by ktoś pomógł mi przejść przez kolejne etapy nauki oraz pokazał co się z czym je. Znasz kogoś kto korzystał z jakichkolwiek kursów?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 marca 2020 przez icytower Bywalec (2,110 p.)
nie robilem zadnych stacjonarnych kursow i nie znam nikogo kto robil. ale pamietaj, programowanie to jest nauka codziennie. to nie jest tak, ze zrobisz kurs, dostaniesz pracei skosisz $$. to jest tak, ze zrobisz kurs potem bedziesz musial sie wielu rzeczy douczyc samemu, zrobic jakies projekty, zrobic praktyki, moze znajdziesz prace i wtedy bedziesz musial pracowac i na bierzaco douczac sie samemu nowych rzeczy, nowych technologii. IT zasuwa jak oszalale. nie douczajac sie samemu blyskawicznie zostaniesz w tyle i bedzie Ci ciezko. wiec umiejetnosc "samouctwa" w programowaniu jest imo niezbedna. naucz sie podstaw wybranego jezyka samemu, zrob dwa trzy rozne projekty sam i wtedy sie rozejrzyj za ewentualnym kursem. no i w ten sposob sprawdzisz czy to na pewno Ci pasuje.
komentarz 31 marca 2020 przez lordcris Nowicjusz (120 p.)
Rozumiem, a powiedz mi z czego się najlepiej uczyć? Z książek, dokumentacji, darmowych (bądź płatnych kursów)? Od czego najlepiej zacząć? Czy może wszystko na raz? Nie wiem, jak to ugryźć by przyniosło efekty takie jak powinno.
0 głosów
odpowiedź 3 listopada 2020 przez WesolyRomek Początkujący (280 p.)
Nie warto
0 głosów
odpowiedź 3 listopada 2020 przez WesolyRomek Początkujący (280 p.)
Ja skończyłem kurs Analityka reaktor w PWNie. Dałem nie 2, nie 2.5 tylko 7 tysięcy i bardzo żałuję.  Wszystkie materiały i tak musieliśmy szukać sobie sami. Jeszcze garbaty kurdupelek marcinek,  który sam zawodowo nie programuje bo nie umie nie odpowiadał na maile a jak się go o coś zapytalo to pokazywał wielkie fochy. To wszystko mogłem zrobić samemu i wydawać tyle pieniędzy.

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 588 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 355 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,514 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2022 w Offtop przez SUOTR Początkujący (410 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...