• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programowanie obiektowe (Game development C++) jak zacząć ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
216 wizyt
pytanie zadane 29 marca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Sashimo Użytkownik (740 p.)
Mam problem a mianowicie nie wiem jak popchnąć mój rozwój dalej ;/ przerobiłem kurs MZ z podstaw C++ i C++ obiektowego do tego jeszcze utrwaliłem wiedzę na cpp0x.pl do tego robię zadania na SPOJ. Obecnie chcę stworzyć jakąś grę z tutorialem żeby ogarnąć sterowanie, mechaniki, kolizje itd. no i żeby coś się działo ;)

Nie wiem czy dobrym rozwiązaniem będzie tworzenie na silniku Unity czy Unreal  z poradnikami. Nie mam pojęcia co robić czy moja wiedza na to pozwala.
komentarz 29 marca 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Wszytsko zalezy od samego typu gry. Tzn 2D, czy moze 3D. Chcesz pisac samemu, czy chcesz opierac sie o gotowy silnik. Dopiero wtedy mozna powiedziec, co gdzie i jak. Bo jezeli chcesz pisac cos na miare CS:GO, no to mozesz samemu pisac silnik, ale zajmie to duzo czasu
komentarz 29 marca 2020 przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)

Kursy typu cpp0x.pl i MZ są baardzo przestarzałe i uczą bardzo złych praktyk! Nie polecam się nikomu z nich uczyć. Dobrze że masz teraz w miarę ogólne pojęcie o programowaniu, to jeden plus ale polecam zobaczyć jakiś dobry kurs po angielsku żeby uzupełnić swoją wiedzę o to co jest  w nowszych standardach C++:https://github.com/AnthonyCalandra/modern-cpp-features ( i żeby nie pisać gównianego kodu w C++ z polskimi, nieprzemyślanymi nazwami zmiennych, raw pointerami i innymi relikatmi przeszłości które są nagminnie używane w powyższych kursach) i poczytać sobie trochę o zasadach czystego kodu (bo w powyższych tutorialach tego brakuje przede wszystkim). Zadania na SPOJ są dobre, tutaj nie mam nic do zarzucenia, warto je robić. A co do tworzenia gier to można zacząć różnie, jeżeli satysfakcją będzie dla ciebie napisanie małej nieskompilokwanej gierki (na robienie której zejdzie dość sporo czasu) to polecam SFML (bardzo przyjemna biblioteka do C++) narobisz się efekt końcowy nie będzie specjalnie imponujący, ale nabierzesz dużo doświadczenia i wiedzy. Jeśli jednak chcesz po prostu "trzaskać" grę za grą, to polecam ogarnąć sobie jakiś silnik typu Unity. Unreal etc. to będzie o wiele łatwiejsza droga do tworzenia gier.

Pozdrawiam!

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 marca 2020 przez kukulim Mądrala (6,440 p.)

Proponuję ten kurs : 

https://www.youtube.com/watch?v=8ntEQpg7gck

Gry robione w QT Creatorze, jak to ogarniesz to chyba potem jakiś silnik. Z c++ to unreal.

Nie chce reklamować ale ja kupiłem sobie konto na https://www.pluralsight.com/ 800 zł za rok było w promocji, tam jest meegggaaa duzo tutoriali, naprawdę polecam, można kupić na miesiąc i przysiąść porządnie. Dam linka do unreala:

https://app.pluralsight.com/search/?q=unreal%20engine%204&query_id=2e9b49c8-0b97-4ec1-a669-26d22bd8fa64&is_auto_suggested=true

 

 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 603 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2018 w Grafika i multimedia przez Wi_ktos Bywalec (2,950 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 1,052 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 838 wizyt
pytanie zadane 9 października 2018 w Java przez KlemensGak Bywalec (2,210 p.)

92,550 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...