• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop mobilny na studia

Object Storage Arubacloud
0 głosów
341 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2020 w Sprzęt komputerowy przez New_programmer Początkujący (340 p.)

Cześć, przymierzam się do zakupu laptopa potrzebnego na studia. Głównym zastosowaniem byłoby programowanie w c++ w visual studio oraz prosta rozrywka typu netflix lub mniej wymagające gry. Upatrzyłem model huawei matebook d14 z 2020 roku, specyfikacja na papierze wydaje się wystarczająca do tego typu zastosowania. Myślicie ze da on sobie radę w visual studio i będzie się pracowało komfortowo bez dłuższego mielenia i niepotrzebnych ścinek? Wklejam link do modelu o który mi chodzi, raczej jestem skupiony na tym konkretnym modelu. Może ktoś używa go i mógłby się wypowiedzieć jak sobie radzi? https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/lap...zen-5-3500u-8gb-512gb-ssd-vega-win10h-srebrny

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 28 marca 2020 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Moim zdaniem jak za takie pieniądze to warto. Nie jestem wielkim fanem komputerów z Windowsem jednak ten Huawei wydaje się sensowny. Jeśli chodzi o programowanie w C++ to polecam ci zainteresować się CLionem, Visual Studio daje rade jednak jest to potężna kobyła do wszystkiego (szczególnie nadaje się do programowania w środowisku .NET). Jeśli jesteś studentem z powodzeniem możesz uczyć się na licencji studenckiej.
komentarz 28 marca 2020 przez New_programmer Początkujący (340 p.)
A myślisz ze 8 GB RAM’u wystarczy? Trochę się obawiam że może go brakować i komputer będzie niedomagał
komentarz 28 marca 2020 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
edycja 28 marca 2020 przez profesorek96
Wiesz ja bym się aż tak nie bał. Jednak w dobie dysków ssd system z powodzeniem może wykorzystywać coś takiego jak swap ram. Czyli używać dysku ssd jako pamięci ram, rozszerzać ją. Ja ze swojej strony polecam ci instalacje systemu Linux.
komentarz 30 marca 2020 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
@profesorek96 z powodzeniem korzystasz ze swapu na ssd? Jak przez przypadek zapomnę, że na lapie mam 8GB i odpalę coś co przekroczy kilka GB to jest totalna siekiera i nie da się pracować, wtedy ten swap traktuje jako dodatkowy czas, w którym mogę zabić proces bo inaczej zwiecha gwarantowana
0 głosów
odpowiedź 30 marca 2020 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Cześć,

Matebook to przyzwoicie wyposażony model w swojej cenie.
0 głosów
odpowiedź 1 kwietnia 2020 przez porucznik.jaszczurka Obywatel (1,820 p.)

Ja też osobiście polecam zakup mate - świetnie wykonany, mało awaryjny. Fakt, lutowana pamięć to minus, ale do codziennych zadań powinno wystarczyć. 

Alternatywnie, Lenovo - lekki, ten sam procek co Huawei no i możliwość rozszerzenia ramu, ale.. jest to dość plastikowa zabawka.. 

komentarz 1 kwietnia 2020 przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)
Za takie pieniądze znajdziesz coś z dużo wyższej półki.
Za taką kwotę kupił bym dwa delle latitude lub jakiegoś Thinkpada.
Bo marka którą podałeś to jaka by nie była to jednak jest to Chiński producent i osobiście bym wolał się rozglądnąć za czymś innym, ale to moje prywatne zdanie.
Osobiście mam Della Latitude e7440 i wszystko do czego jest Ci na studiach potrzebny komputer, ten laptop posiada.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 704 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2022 w Sprzęt komputerowy przez hubert_19 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 571 wizyt
pytanie zadane 11 września 2021 w Sprzęt komputerowy przez Baku863 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 292 wizyt
pytanie zadane 4 lipca 2021 w Sprzęt komputerowy przez Mavannkas Bywalec (2,290 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,541 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...