• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ciekawostka ile mozna zarabic znajac programowanie

Object Storage Arubacloud
+5 głosów
2,098 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2015 w Offtop przez r00t Mądrala (6,960 p.)

Witam,

Chcialbym sie podzielic z Wami artykulem na temat programowania a dokladnie programowania webowego i ila mozna dzieki temu zarobic.

Mianowicie na pewno niektorzy z Was znaja portal Udemy gdzie mozna za jakas sume kupic kurs np z programowania webowego, ruby on rails, python, administracja baz danych czy kurs z matematyki.

Rob Percival (instruktor kursu webowego na Udemy) ukonczyl prestizowe studia matematyczne na Cambridge kilkanascie lat temu. Pozniej uczyl matematki i programowania w szkolach srednich. W lipcu zeszlego roku zaprojektowal kurs dla Udemy z programowania webowego od podstaw (ponad 20 godzinny).

Obecnie dzieki temu zarabia ponad 100.000$ miesiecznie i jego majatek wynosi ponad 3 mln $.

 W miedzy czasie zaprojektowal dwa kursy z programowania Swift.

Tutaj zamieszczam link do artykulu na jego temat:

http://uk.businessinsider.com/rob-percival-online-coding-courses-2015-2

http://www.edukwest.com/hedline-udemys-online-course-millionaires/

Wiec Panie i Panowie nie marnujcie czasu tylko uczcie sie bo naprawde warto i dla pieniedzy i dla wlasnej satysfakcji.

Pozdrawiam.

komentarz 17 grudnia 2019 przez Laposyw12 Nowicjusz (140 p.)
Mam w duchu takie przeczucie, że coś tu jest nie tak... Takie osoby w większości zarabiają przez właśnie prowadzenie takich "kursów", a informatyka itd. są tylko zawodami dla upiększenia zarobków. Proszę o nie spinanie się, to tylko moje zdanie

5 odpowiedzi

+9 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

Hajs nie jest najważniejszy, najważniejsza jest przyjemność z samego programowania. Jednak jak ktoś nie ma motywacji, no to zawsze może to być jakiś powód.

komentarz 8 kwietnia 2015 przez Eerie Mądrala (7,130 p.)
Oczywiście masz w pełni rację, ale jeśli ta nasza pasja przynosi duże pieniądze, to tylko się cieszyć, nie? W końcu przecież na pieniądzach opiera się cały system kapitalistyczny.
komentarz 8 kwietnia 2015 przez r00t Mądrala (6,960 p.)
Moze bede zbyt kontrowersyjny ale wg mnie wlasnie pieniadze sa najwazniejsze. Nie bede sciemnial ze mnie one nie interesuja bo jest to nieprawda. To wlasnie dla zarobkow nauczylem sie (i ciagle sie ucze i studiuje) programowania. Jednak pieniadze jako same pieniadze mnie nie interesuja. Interesuje mnie co za nie moge zrobic, ile ksiazek, kursow czy szkolen kupic. Pieniadze pomagaja mi w dalszym doskonaleniu sie. Bez nich jest ciezej bo teraz za wszystko trzeba placic. To jest ogromna motywacja.

Pozdrawiam
komentarz 10 kwietnia 2015 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Kiedyś taki jeden Ktoś powiedział mi coś, że jak hobby staje się twoją pracą, to przestaje być hobby :P I coś w tym jest.
+3 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez Vakoss. Bywalec (2,870 p.)
Dokładnie, tak jak napisał wyżej kolega krecik przyjemność z programowania jest najważniejsza - zawsze się tego trzymam. Jeśli to naprawdę lubisz to pieniądze przyjdą same.
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
a podatki, wydatki itp? mając takie zarobki musiał dużo wydać, życie za granicą jest dużo droższe więc może 1/3 tej sumy ma. Bo programista, który odniesie sukces jest programistą który ma wyobraźnie, pomysł i potrafi to wykorzystać :))
komentarz 8 kwietnia 2015 przez r00t Mądrala (6,960 p.)
Niewiem ile go wynosi zrobienie takiego kursu. Raczej chyba chodzi bardziej o czas bo sztuka jest zrobienie dobrego kursu. Z tego co wiem to rowniez dobry marketing jest bardzo wazny zeby swoj produkt dobrze sprzedac.

Rob Percival zarabia 100.000$ miesiecznie pasywanie wiec zrobi taki kurs pozniej go sprzedaje.

Jesli chodzi o podatki to niewiem nie znam sie w tej kwestii to sie nie wypowiadam.

Pozdrawiam.
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Jak widać, trzeba mieć pomysł i uderzyć w odpowiednim momencie w sendo :)
Najważniejsze to oddać się swojej pasji :D
0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez Majk Użytkownik (860 p.)
Jakie ośrodki uniwersyteckie mają największe poważanie w świecie informatyki?
Czy nie jest tak, że wyżej opisany sukces to w dużej mierze kwestia dobrego marketingu?

Jak myślicie, czy w Polsce możnaby się dorobić rozsądnej kasy sprzedając dowolne kursy?
komentarz 9 kwietnia 2015 przez r00t Mądrala (6,960 p.)
Oczywiscie marketing ma ogromne znaczenie. Jesli chodzi o uniwersytety to nie mam pojecia jak to wyglada w Polsce (ja obecnie studiuje w UK).

Mysle ze jak najbardziej bo ludzie sa zainteresowani tym tematem.

Pozdrawiam
komentarz 9 kwietnia 2015 przez Majk Użytkownik (860 p.)
Nie mam wielkiej wiedzy o systemie edukacji w Wielkiej Brytani, ale sam zapoznawałem się z ofertami tamtejszych uniwersytetów i zauważyłem olbrzymią amplitudę ich prestiżu.
Z jednej strony są te będące światową czołowką z ich studentami nie miałem kontaktu więc nie mogę się wypowiadać.

Ale spedziłem tam gap year po maturze i w pracy spotkałem studentów których materiał miałem okazje podejrzeć. Miałem wrażenie że nasz polski poziom wiedzy maturalnej jest zdecydowanie bardziej wymagający.
komentarz 9 kwietnia 2015 przez r00t Mądrala (6,960 p.)
Ja niewiem jak wyglada poziom matury w Polsce wiec nie moge sie wypowiadac. Natomiast moge stwierdzic ze tutaj w UK studia sa bardziej nastawione na praktyke niz teorie. Poziom nauki jest dosyc wysoki ale najwazniejsze co jest to rozne rodzaju akredytacje, szkolenia, konferencje, hackatony, staze, itp ktore pozniej pozwalaja na zdobycie upragnionej pracy.

Jest naprzyklad taki program:

http://cybersecuritychallenge.org.uk/

Studenci uczestniczac w tym programie maja mozliwosc rozwoju poprzez praktyczne symulacje cyber atakow. (Jest to program akredytowany przez GCHQ - Brytyjskie Sluzby Specjalne i najlepsi ze studentow moga zdobyc np staz czy nawet oferte pracy).

Jest takich programow bardzo duzo. Ja podalem tylko jeden. Niewiem jak to w Polsce wyglada wiec nie moge sie wypowiadac.

Jeszcze jedna rzecz. Brytyjskie uczelnie korzystaja z najnowszych technologii poniewaz wspopracuja one z takimi gigantami jak ARM, Linaro, Facebook, Google, YouTube, czy Canonical.

Pozdrawiam
komentarz 9 kwietnia 2015 przez Majk Użytkownik (860 p.)
To o czym napisałeś rozszerzyło mój punkt widzenia i jestem wdzięczny. Na pewno spędzie troche czasu z zapoznaniem się z treścią strony projektu.
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Myśląc o studiach w UK najbardziej obawiam się pierwszego kontaktu z zaawanasowanym angielskim na uczelni.
Co prawda biegle mówię w tym języku, ale na poziomie raczej codziennym.

Czy miewałes trudności z przekładem wiedzy zdobytej w naszym języku podczas wypowiedzi za granicą?
komentarz 9 kwietnia 2015 przez r00t Mądrala (6,960 p.)
Wlasnie ja mam odwrotnie dlatego ze ja dlugo juz przybywam w UK. Ucze sie w jezyku angielskim i rozumiem jak dziala np protokol HTTP w jezyku angielskim ze wszystkimi technicznymi definicjami. W jezyku polskim mialbym trudnosci zeby opisac slownie jak HTTP wlasnie dziala dlatego ze nie znam ich polskich odpowiednikow.

Pozdrawiam
komentarz 9 kwietnia 2015 przez Majk Użytkownik (860 p.)
No właśnie, nie mniej jednak problem przekładu językowego nie zatracił swojego logicznego sensu.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,765 wizyt
–1 głos
2 odpowiedzi 16,428 wizyt

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,529 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...