• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

VPN z pracy a prywatność

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
506 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
Cześć, pracodawca umożliwił mi pracę zdalną poprzez łączenie się z wewnętrznym VPNem firmy przez mój prywatny komputer. Dzięki vpnowi mogę łączyć się z wewnętrznymi stronami pracy jak i pulpitem zdalnym komputera w pracy.

W ustwieniach VPN widzę, że tryb tunelowania ustawiony jest na "uwzględnienie rozdzielenia".
Gdy w google i na różnych stronach chcę sprawdzić moje IP zarówno podczas połączenia z VPN jak i bez niego pokazuje mi się ten sam adres.

Moje pytanie brzmi jak w takiej sytuacji wygląda moja prywatność. Czy pracodawca może sprawdzić cały ruch sieciowy jaki generuje, np to że co jakiś czas wchodzę na facebooka żeby coś sprawdzić, czy z ustawień wynika, że tylko ruch do firmy przechodzi przez vpn żebym mógł korzystać z tych firmowych stron i łączyć się z komputerem zdalnie?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 maja 2020 przez Arcturus Bywalec (2,370 p.)

nie jestem specjalistom w tym temacie, ale chyba wiem co nieco. a więć: vpn to nie tor, więc widać, jaki masz IP. zacytuje z 

wikipedii:

Wirtualna sieć prywatnaVPN (od ang. virtual private network) – tunel, przez który płynie ruch w ramach sieci prywatnej pomiędzy klientami końcowymi za pośrednictwem publicznej sieci (takiej jak Internet) w taki sposób, że węzły tej sieci są przezroczyste dla przesyłanych w ten sposób pakietów. Można opcjonalnie kompresować lub szyfrować przesyłane dane w celu

zapewnienia lepszej jakości lub większego poziomu bezpieczeństwa.

zapewne w tym przypadku chodzi o lepszą jakość, nie bezpieczeństwo

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 170 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2021 w Bezpieczeństwo, hacking przez Niepokonana7999 Bywalec (2,310 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,596 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2021 w Bezpieczeństwo, hacking przez AgentTecza Obywatel (1,810 p.)
–1 głos
0 odpowiedzi 382 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2021 w Bezpieczeństwo, hacking przez MrMoon Użytkownik (960 p.)

92,834 zapytań

141,778 odpowiedzi

320,827 komentarzy

62,164 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...