• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer nie wykrywa sieci

0 głosów
428 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez in4mat Bywalec (2,550 p.)
Witam wszystkich, dzisiaj postanowilem zaktualizowac sobie Windows z 8.1 do 10 instalacja przebiegla pomyslnie, wszystko bylo ok, jednak eset mial jakies problemy. Wyrzucal blad ze nie moze odwolac sie do jadra (czy cos takiego) po czym sie wylaczal. Wyczytalem w helpie ze mozna go calkowicie usunac jakims deinstalatorem, dlugo nie myslac tak zrobilem. Cala operacje wykonalem jak zalecano w trybie awaryjnym jednak po restarcie zauwazylem ze nie mam internetu. Tu pojawia sie sedno, bo probowalem juz chyba wszystkiego sciagalem sterowniki do karty sieciowej-nic bawilem sie w ustawieniach to samo. Nawet uzylem rozwiazywania problemow wyalilo blad ze moze nie byc sterow do karty Ethernet i Ethernet 2, ale nie wiem co to ma do rzeczy skoro chce sie laczyc po wifi. Bardzo prosze o wszelkie wskazowki. Pozdrawiam ;) Dodam jeszcze ze w centrum sieci i udostepnisnia nie mam zadnych aktywnych polaczen

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 7 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (250,210 p.)
wybrane 7 sierpnia 2015 przez in4mat

Najlepsza
Widzisz karty sieciowe w menedżerze urządzeń? Są one normalnie jako działające czy mają jakiś wykrzyknik albo coś takiego?

Jeśli mają wykrzyknik to po prostu znaczy że system ich nie rozpoznaje i tu raczej tylko sterowniki mogą pomóc. Na pewno pobierałeś dobre sterowniki?
komentarz 7 sierpnia 2015 przez in4mat Bywalec (2,550 p.)
Tak lista jest normalnie wykrywana z tym ze po podlaczeniu sie do sieci mam ograniczone polaczenie no i tak jak wspomnialem brak polaczen w centrum sieci. Nie jest to na pewno wina routera bo mam do niego podlavzony telefon
komentarz 7 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (250,210 p.)
Z innych urządzeń w tej sieci jak rozumiem internet działa normalnie?

A próbowałeś wyłączyć całkowicie Wi-Fi i podłączyć się po kablu? Czy wtedy załapie internet czy nie?
Tak dokladnie korzystam z niego na telefonie i wspollokatorzy na kompach. Po kablu tez ograniczony dostep i brak informacji w centrum sieci o polaczeniu
Dobra znalazłem winowajce, w ustawieniach karty sieciowej był mały składnik o nazwie
Epfw NDIS LightWeight Filter. Po jego odznaczeniu internet zaczął działać. Dzięki za zainteresowanie tematem Arek :).
komentarz 7 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (250,210 p.)
Dobra to jeszcze ostatni pomysł mam - sprawdź konfigurację karty sieciowej. Najprościej uruchomić wiersz polecenia (skrótem klawisz Windows+R i cmd) i wpisać tam ipconfig /all. Wtedy zobaczysz konfigurację wszystkich kart sieciowych no i sprawdź czy mają dobrą bramkę, adres IP, serwery DNS itd.

A z innym urządzeniem w sieci lokalnej możesz się połączyć? Może być np. router, tak jak się wchodzi do panelu administracyjnego spróbuj (czyli musisz w przeglądarce wpisać adres IP routera - jeśli karta sieciowa ma dobrą konfigurację to jest to adres bramki).

EDIT: Łał to czegoś takiego się nie spodziewałem... Nie koniecznie pomogłem ale cieszę się że Ci się udało ;)
0 głosów
odpowiedź 9 sierpnia 2015 przez Middleman Początkujący (320 p.)
Miałem identyczny problem z zmianą na win10, Pytanie brzmi czy łączysz się z ruterem kablem do EtherNetu, czy moze korzystasz z małego modemu który umożliwia wyszukanie sieci Wi-Fi?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 791 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2015 w Offtop przez maxmeister Użytkownik (560 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 232 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez Jakub7 Początkujący (300 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 87 wizyt
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o szczegółowe opisanie problemu oraz udostępnienie wszystkich istotnych informacji (kody źródłowe, zrzuty ekranu itp.).Opisanie problemu

66,451 zapytań

113,207 odpowiedzi

239,680 komentarzy

46,704 pasjonatów

Przeglądających: 269
Pasjonatów: 10 Gości: 259

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...