• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wirtualne warsztaty z jakości kodu dla początkujących

Object Storage Arubacloud
+25 głosów
3,210 wizyt
pytanie zadane 23 marca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Gynvael Coldwind Nałogowiec (27,530 p.)
edycja 24 marca 2020 przez Gynvael Coldwind

Cześć,

EDIT: "Wirtualne Warsztaty" będą się odbywać o 15:00 (45 minut) w losowe dni (postaram się prawie codziennie) na moim kanale na YT przez najbliższe 2 tygodnie: https://www.youtube.com/user/gynvaelcoldwind - przy czym prośba o podsyłanie kodów :)

Ponieważ i tak siedzę w domu, to przyszedł mi do głowy pomysł, żeby zrobić kilka krótkich livestreamów dla początkujących, na którym analizowałbym nadesłane programy pod kątem tego co można by w nich poprawić (styl, algorytmy, podejście do rozwiązania danego problemu, etc).

Każdy livestream byłby o innym języku programowania - najpierw C/C++, potem Python 2/3, a potem zastanawiam się nad JavaScriptem, PHP i Assemblerem (kwestia zainteresowania).

W związku z tym dwa pytania do początkujących programistów:

  1. Czy ktoś byłby zainteresowany takimi livestreamami?
  2. Czy ktoś czuje się na tyle odważnie, żeby wysłać mi jakiś swój program, który bym omówił "na wizji"? (jeśli tak: gynvael@coldwind.pl z tematem "Wirtualne warsztaty")

Zaznaczę, że w żadnym wypadku nie będę "jechał" po programistach, którzy przyślą mi swoje kody - celem jest pokazanie na przykładzie co jest dobrze, co można zrobić lepiej, co można zrobić inaczej, etc.

EDIT: Jeśli chodzi o wielkość kodu, to myślałem o kodach poniżej 200 linii, ale ostatecznym kryterium będzie to na ile dany kod jest ciekawym przykładem do omówienia. Jak najbardziej mogą to być proste programy typu "kalkulator" :)

Dajcie znać co sądzicie :)

1
komentarz 23 marca 2020 przez Whistleroosh Maniak (56,980 p.)
Chcesz żeby podrzucać jakieś większe kody czy coś krótszego na 100-200 linijek?
komentarz 23 marca 2020 przez Gynvael Coldwind Nałogowiec (27,530 p.)
Myślałem o tak 50-200 linii właśnie.
komentarz 24 marca 2020 przez wsnofi Bywalec (2,680 p.)

@Gynvael Coldwind, Kod JS też mozna podsyłać?

komentarz 24 marca 2020 przez Gynvael Coldwind Nałogowiec (27,530 p.)
Tak, przy czym tylko client-side (o server-side mam małe pojęcie).
2
komentarz 24 marca 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

@Gynvael Coldwind, serio znasz biegle wszystkie te języki od strony praktycznej w komercyjnych aplikacjach?

1
komentarz 24 marca 2020 przez Gynvael Coldwind Nałogowiec (27,530 p.)
Jasne, że nie :)

C/C++, Pythona i Assemblera znam biegle i z nich najczęściej korzystam zarówno w pracy jak i poza pracą.

JavaScript i PHP znam tylko hobbystycznie (choć robiłem komercyjne rzeczy w JS, ale nigdy nic specjalnie dużego). Wystarczy do omówienia bardzo początkujących kodów, ale tyle.

(Było jeszcze kilka języków w których pisałem komercyjnie lub większe ilości kodu - jak Java czy Perl - ale to było dawno temu)

No i jak wspominałem na streamie - mimo że programuje od wielu lat, to nigdy nie pracowałem jako typowy programista - programowanie jest bardzo ważnym narzędziem w mojej działce, ale to nie jest tworzenie typowych aplikacji dla klientów czy użytkowników końcowych.
Ale przeglądanie kodów innych ludzi w celu znajdowania w nich błędów jest jednym z głównych założeń mojej działki :)

7 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 23 marca 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Z chęcią obejrzałbym live stream z dobrych praktyk w JavaScript. :)
komentarz 23 marca 2020 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Teraz nie wiem, czy ta odpowiedź została stworzona w celu trollingu czy serio piszesz :D
komentarz 23 marca 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Dlaczego miałbym trollować? :)
1
komentarz 24 marca 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Teraz nie wiem, czy ta odpowiedź została stworzona w celu trollingu czy serio piszesz :D

Ani to, ani to. To wyzwanie laugh 

+2 głosów
odpowiedź 24 marca 2020 przez Gynvael Coldwind Nałogowiec (27,530 p.)

Nagranie z pierwszego livestreamu (C):

https://www.youtube.com/watch?v=12rOPfJk4tU

+1 głos
odpowiedź 24 marca 2020 przez Rusnakov Nowicjusz (240 p.)
Jasne, że jesteśmy zainteresowani! W moim przypadku w szczególności język C i mikrokontrolery.
0 głosów
odpowiedź 23 marca 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Moim zdaniem spoko pomysl, bo kazdy kto wysle kod bedzie mial okazje dostac feed back od kogos, kto juz troche lat w tym siedzii i jednak robi to tez zawodowo. Moze to pomoze przeslac co dla niektorych uzytkownikow, jakies dobre praktyki, o ktorych wczesniej nie wiedzieli lub mysleli, ze ich praktyki sa dobre, bo tak widzieli na YT.

Ogolnie fajnie by bylo, gdybys podrzucal jakies alternatywy w nowszych standardach, jesli te podeslane by bylo w starych, jezeli mowa tu o jakis krotkich programach ;). Nie tylko omowienie, to i to bym zrobil tak czy tak, ale wyswietlil na ekranie, tak jak Ty bys to zrobil w najnowszym standardzie C++
0 głosów
odpowiedź 23 marca 2020 przez shadowchaser Nowicjusz (140 p.)
Super pomysł. Pracuję sam, więc nie mogę liczyć na code review. A na pewno się przyda.
0 głosów
odpowiedź 23 marca 2020 przez niezalogowany
Niestety nie mam jeszcze kodu, który nadawałby się poddaniu analizie, ale z wielką chęcią pooglądam taki live.
komentarz 23 marca 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Zawsze mozesz napisac jakis program, ktory bys chcial oddac ocenie. Pewnie masz jeszcze z tydzien
0 głosów
odpowiedź 24 marca 2020 przez mchz Nowicjusz (140 p.)
Genialny pomysł :) już ustawione przypomnienie na YT

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 136 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 312 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 509 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2020 w HTML i CSS przez Damian12345 Bywalec (2,940 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...