• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Serwer dla api

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
357 wizyt
pytanie zadane 23 marca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
Cześć.

Przymierzam się do postawiania apki napisanej w rest api. I mam takie pytanie co byście polecili do tego :

apache czy nginx ? I dlaczego akurat to ?

I czy macie jakieś dobre instrukcje jak skonfigurować poprawnie i bezpiecznie dla api. Z góry dziękuje za pomoc.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 23 marca 2020 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Nginx.
komentarz 23 marca 2020 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
a masz jakiś artykuł do poczytania , który polecasz ?
0 głosów
odpowiedź 23 marca 2020 przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,380 p.)
To zależy :) Tak mi się wydaje że będziesz to pisać w PHP, wnioskuję po twoim nicku. A najprawdopodobniej będziesz pisać prostą aplikację, to w zupełności apache ci wystarczy. Potem gdy twoja aplikacja będzie się rozrastać, to możesz mówić o jakiejś większej optymalizacji.

Ja tworzę Api w Laravel, zachęcam abyś poczytał o Auth, Middleware, JWT.
komentarz 23 marca 2020 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
Ja pisze w Symfony api. I też korzystam z  Auth, Middleware, JWT. Mała to aplikacja nie będzie.

Dlatego też przymierzam się czy nginx nie będzie lepszy.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 350 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 272 wizyt
pytanie zadane 30 kwietnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 161 wizyt

92,452 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,074 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...