• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak uzyskać certyfikat programisty C++?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
965 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2020 w C i C++ przez Eryk_P. Nowicjusz (130 p.)
Witam, chciałbym uzyskać trochę informacji w jaki sposób mogę uzyskać certyfikat programisty C++.

Od jakiegoś czasu uczę się na własną rękę C++. Jestem uczniem, ale mój profil nauczania to nie informatyka i nie jest powiązany z programowaniem w tym języku. Uważam, że już coś potrafię z tego języka, więc chciałbym wyrobić jakiś certyfikat potwierdzający moje umiejętności. Warto mieć jakiś dodatkowy "papierek". Interesują mnie jakieś podstawowe certyfikaty, w skrócie coś w miarę prostego do wyrobienia, ponieważ jestem tylko samoukiem. Mam teraz trochę więcej wolnego czasu i mógłbym skupić się na douczaniu i praktykowaniu C++. Tu potrzebuję pomocy, mam dwa pytania.

1. Jaki certyfikat warto zdobyć w moim przypadku?

2. Jak uzyskać taki certyfikat?
komentarz 21 marca 2020 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Osobiście (byłem na kilku targach pracy, w tym jako wystawca) nie wydaje mi się, żeby pracodawcy byli w ogóle zainteresowani takimi certyfikatami. (No i osobiście też w zasadzie o takich nie słyszałem ;) )

Znacznie bardziej interesuje ich doświadczenie praktyczne.
komentarz 21 marca 2020 przez Eryk_P. Nowicjusz (130 p.)
Dziękuję za wskazówkę, ale nadal chciałbym posiadać coś takiego, w myśl zasady "lepiej mieć niż nie mieć" i dla własnej satysfakcji oraz orientacji na jakim poziomie jestem. Z doświadczenia praktycznego posiadam tylko parę własnych projektów, w większości prostych albo niedokończonych. Mimo tego dziękuję bardzo za Pańską opinię, jako kogoś doświadczonego, na ten temat.
komentarz 21 marca 2020 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

lepiej mieć niż nie mieć

A ja mówię poważnie - nie zdziwię się jeśli żadna osoba w mojej firmie nie dotykała certyfikatów z "programowania".

Lepiej spędzić czas i pieniądze na coś przydatniejszego (praktyka) niż mniej przydatnego ;)

komentarz 21 marca 2020 przez Eryk_P. Nowicjusz (130 p.)
Dziękuję, to bardzo przydatna wiedza, jeszcze raz się zastanowię, ale nawet jak się nie zdecyduję na próbę uzyskania certyfikatu to postaram się przyswoić jakąś wiedzę i umiejętności z jego zakresu.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 21 marca 2020 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Z certyfikatów powiązanych z C++, możesz zerknąć na certyfikację Qt. Uprzedzam jednak że z całą pewnością nie jest to prosty do zdania certyfikat :) A czy to jest atut na rynku pracy? To zależy od zakresu obowiązków. Z całą pewnością akurat ten, przeszkodą nie będzie :)

https://www.qt.io/qt-certification/

Egzamin zdajesz w ośrodku Paerson View, których kilka (lub przynajmniej jeden), jest w każdym większym mieście. Egzamin polega na rozwiązaniu testu pytań. Tu masz zakresy wiedzy do opanowania:

https://qt-web-uploads.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2016/05/Qt-and-QML-Essentials-Exam-Curriculum-010-003.pdf

https://qt-web-uploads.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2016/05/Widget-UI-and-Application-Engine-with-Qt-Exam-Curriculum-021-002.pdf

https://qt-web-uploads.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2016/05/Qt-Quick-UI-Exam-Curriculum-023-001.pdf

Co do kosztu, nie pamiętam dokładnie ale nie pomylę się jeśli powiem ~1000 PLN (w przeliczeniu na naszą walutę) za jeden egzamin.

Jeszcze raz... to nie są proste egzaminy.
komentarz 21 marca 2020 przez Eryk_P. Nowicjusz (130 p.)
Bardzo dziękuję, tego szukałem.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 297 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 659 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 743 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...