• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

instrukcja warunkowa... I podatek

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,149 wizyt
pytanie zadane 20 marca 2020 w Python przez viGor Użytkownik (740 p.)

Cześć, mam następujący problem, otóż mam zrobić program który liczy podatki według tych zasad:

  • jeżeli dochód obywatela nie był wyższy niż 85,528 talarów, podatek był równy 18% dochodu minus 556 talarów i 2 centy (była to tak zwana ulga podatkowa)
  • jeżeli dochód był wyższy niż ta kwota, podatek był równy 14,839 talarów i 2 centy plus 32% nadwyżki ponad 85,528 talarów.
  • Jeżeli obliczony podatek jest mniejszy od zera, oznacza to tylko brak podatku (podatek jest równy zeru). Weź to pod uwagę podczas swoich obliczeń.

I gdy odnoszę się do pierwszej kropki, na razie bez instrukcji to wszystko jest liczone poprawnie:

dochód = float(input("Wprowadź roczny dochód: "))

podatek = (dochód * 0.18) - 556.2

podatek = round(podatek, 0)
print("Podatek wynosi:", podatek)

jednak jeśli chcę połączyć wszystkie kropki, tak żeby program sam rozpoznał jaki jest dochód i ile ma wynosić podatek to coś się psuje i nie potrafię tego naprawić, próbowałem już wszystkich znanych mi sposobów rozwiązywania problemu, ale do niczego mnie to nie doprowadziło, oto kod z błędem, który ma w sobie instrukcje, która powinna rozpoznawać sposób obliczania podatku:

dochód = float(input("Wprowadź roczny dochód: "))

if dochód < 85.528:
    podatek = (dochód * 0.18) - 556.2
else:
    podatek = ((dochód - 85.528)*0.32) + 14839.2

if podatek < 0: podatek = 0

podatek = round(podatek, 0)
print("Podatek wynosi:", podatek)

 

 

1
komentarz 20 marca 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

85,528

Czy, to na pewno zmiennoprzecinkowa? Autora nie rozdziela tak tysięcy?

komentarz 20 marca 2020 przez viGor Użytkownik (740 p.)
Dziękuje!!!! Taka błahostka, na którą nie zwróciłem uwagi, a wszystko psuła,tyle tego szukałem... Dzięki jeszcze raz ! :P

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 163 wizyt
pytanie zadane 26 września 2015 w JavaScript przez Sprat Użytkownik (620 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 500 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 343 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2015 w PHP przez ArturB Mądrala (6,060 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,452 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...