• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Angielski, programowanie i matematyka

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
620 wizyt
pytanie zadane 19 marca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Adi8319 Nowicjusz (210 p.)
Witam, chciałbym zostać programistą ale jestem bardzo słaby z matematyki i angielskiego. Widziałem inne wątkinna forum ale nie dostarczyły one mi tego co chciałem. Macie jakieś pomysły jak podciągnąć się z matematyki i angielskiego? A może polecacie jakieś książki itd. Chciałbym słuchać podcastów i rozumieć coś z tego coś więcej niż "hello". Różnorakie książki do nauki programowania też będą dla mnie mile widziane. Z góry dziękuję za pomoc. Chciałbym również Was zapytać co muszę zrobić, jak się podciągnąć i z czego żeby iść do liceum na profil mat-fiz-inf. Nie zaciekawiają mnie odpowiedzi typu oglądaj filmy po angielsku bo już próbowałem i jakoś niewiele zrozumiałem, chociaż trochę pomogło ale ja chcę jak najszybciej się nauczyć języka angielskiego i ruszyć z programowaniem, a może mogę uczyć się programowania i j.ang w tym samym czasie?
komentarz 19 marca 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Ucz się osobno. Angielski nie ma nic wspólnego z programowaniem. Przecież kiedyś nie było w szkole angielskiego, a jakoś programiści byli :)
komentarz 19 marca 2020 przez Adi8319 Nowicjusz (210 p.)
dzięki! :DD

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 marca 2020 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
wybrane 16 czerwca 2020 przez Adi8319
 
Najlepsza
1. Matematyka.

Matematyka wcale nie jest jakoś super potrzebna w programowaniu, jeśli nie mówimy o programowaniu gier i ML. Jedynie co potrzebujesz to podstawy z matmy i tyle (kompletne podstawy). Warto jest ją o tyle umieć, że pozwala ona na rozwiniecie abstrakcyjnego myślenia / innego podejścia do problemu. Do matematyki jest też multum bibliotek gotowych (takie jak np. apache commons).

2. Angielski

Nie ma innej opcji nauki angielskiego, od uczenia się jego. Musisz umieć tam x słówek po angielsku (plus ich wymowa) żeby móc wywnioskować z kontekstu o co chodzi w rozmowie. Potem jak już będziesz umiał te słówka, to oglądanie filmów / seriali, zmiana języka na telefonie czy komputerze itd. Jeżeli na początku nie rozumiesz słówek angielskich, to włącz sobie napisy (ewewntualnei oglądaj polski film z angielskimi napisami, potem możesz przejść na angielski film z polskimi, a potem angielski z angielskimi i na samym koncu bez napisów). Ile czasu próbowałeś się uczyć angielskiego z filmów? Nie licz na to, że miesiąc Ci wystarczy.

Druga sprawa jest taka, że musisz w końcu czytać dokumentację/artykuły po angielsku z informatyki/programowania, żeby nauczyć się słówek technicznych. Bez znajomości słownictwa technicznego, nie poprowadzisz rozmowy technicznej. Ale nie mówię o tym, żeby od tego zaczynać. Czytaj, jak czegoś nie zrozumiesz to zawsze możesz translatora odpalić i uczyć się nowych słówek. Bez "otoczenia" się językiem, nie nauczysz się jego. Fakt, największym problemem jest rozmowa, ale tutaj to już trzeba rozmawiać żeby się tego nauczyć.
komentarz 19 marca 2020 przez Adi8319 Nowicjusz (210 p.)
Wielkie dzięki za tak dokładną odpowiedź. Rozważe to co napisałeś, jeszce raz dzięki! :D
komentarz 19 marca 2020 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Nic nowego Ci nie napisałem, co możesz wyczytać z innych wątków. Nie ma (jeszcze) lepszego sposobu nauki od tego, co wszyscy polecają (czyli otoczyć się językiem), czy to że matematyka nie jest konieczna w programowaniu.
–1 głos
odpowiedź 19 marca 2020 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
1. Nie ucz się z angileskiego tabelek słówek - słówek ktorych sie nie uzywa sie zapomina. Czytaj teksty, najlepiej drukowane, bo z kartki mózg sie lepiej uczy niż z ekranu - zrób sobie zeszycik i zapisuj słowo/wyrażenie od razu w zastosowaniu w zdaniu, a nie tylko po myślniku jedno słowo co to znaczy.

Nauka używania czasów wymaga... czasu. Skup się na tym czy umiesz pobrać przekazać informację, dopiero w drugiej kolejności na tym czy gramatycznie poprawnie.

2. Przestań sobie wmawiać, że jesteś słaby z matematyki. Tam nie ma nic trudnego, tylko wydostań się z tej aury która Ci to wmawia. Nie wiem konkretnie z czym masz problem więc nie wiem ewentualnie jaka ksiazke polecić.
komentarz 19 marca 2020 przez Adi8319 Nowicjusz (210 p.)
Dzięki za odpowiedź :D
komentarz 19 marca 2020 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Ja chętnie bym Ci odpowiedział dokładniej. Przepraszam jeśli Ci się to nie spodoba ale i do matematyki i do angielskiego jest źródeł nauki jak to by powiedział jeden kołcz : "od zaje*ania" i uważam, że obie rzeczy umie każdy, kto chce je umieć. Ale może Ty nie chcesz ich umieć? Może właśnie problemem jest to, że Ty je traktujesz tylko jako rzeczy "do odbębnienia" na drodze ku IT, programowaniu, a nie doceniasz naprawdę tego, że język angielski jest dzisiaj niezbędny do życia?
komentarz 19 marca 2020 przez Adi8319 Nowicjusz (210 p.)
Chciałbym rozumieć matematykę jak i język angielski, no ale coś mi w tym zawadza, najczęściej to, że nie dam rady albo, że ta nauka będzie trwała wieki bez rezultatu. Nie potrafię sobie też wyznaczyć jakoś celu, zapominam o nim

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 867 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,299 wizyt
pytanie zadane 11 października 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Qeliasz Użytkownik (510 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,752 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...