• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Karta graficzna w laptopie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
150 wizyt
pytanie zadane 19 marca 2020 w Sprzęt komputerowy przez Bi3l Nowicjusz (140 p.)

Poszukuje laptopa na studia informatyczne. Zależy głownie mi na mobilności, a więc szukam laptopa lekkiego, o w miarę solidnej budowie i sensownym czasie pracy na baterii.

Zamierzam na nim programować, ale nie w tym problem. W wolnym czasie zajmuję sie obróbką zdjęć (głownie Adobe Photoshop) i czasem również obróbką wideo (DaVinci Resolve, Camtasia Studio). Nie zamierzam na nim grać.

Budżet mam do 5500.

W dużej ilości laptopów w tej półce cenowej można znaleźć karty Nvidia z serii MX. Moje pytanie brzmi:

Czy Nvidia Geforce MX230/250 poradzi sobie z photoshopem czy davinci? Zdaję sobie sprawę, że z pewnością nie będą najwyższe osiągi, ale zastanawiam się, czy w ogóle rozważać laptopy z takimi kartami, czy skupić sie jedynie na modelach z GTXem.

Z góry dzięki!

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 marca 2020 przez Landu Stary wyjadacz (11,880 p.)
Z góry zaznaczam, że z photoshopa/resolve korzystam od święta i moja wypowiedź opiera się raczej na tym co znalazłem w internecie.

MX250 poradzi sobie raczej w photoshopie, ale nie wiem jak sprawa będzie wyglądać w przypadku resolve. Korzystałem kiedyś z photoshopa na GT1030, który jest porównywalny do MX250 i nie było źle. W przypadku resolve, to dużo zależy od tego, co będziesz montował. Do jakiś prostych/krótkich filmów w 1080p może będzie wystarczający, ale renderowanie jakiś większych projektów na tej karcie może trochę zająć.
Z tego co patrzyłem, resolve zaleca minimum 16GB RAM, ale nie jestem w stanie się do tego odnieść.
0 głosów
odpowiedź 20 marca 2020 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

Dodatkowo ASUS VivoBook 15 X571GT i7-9750H/16GB/512/W10X GTX1650 posiada jakościowo najlepszą matrycę z podanych. Choć wykonanie już po stronie Acer Aspire 7.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 53 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 97 wizyt
pytanie zadane 17 marca w Sprzęt komputerowy przez Paryssss Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 79 wizyt
pytanie zadane 10 marca w Sprzęt komputerowy przez Nanizok Początkujący (320 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...