• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

SQL: CREATE,DROP TABLE

Object Storage Arubacloud
0 głosów
282 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2020 w Nasze poradniki przez oracledev Użytkownik (620 p.)

Cześć,
Dziś nowy kurs z podstaw bazy Oracle z wstęp do programowania: SQL CREATE TABLE
A w kursie:

  • Pokażę jak tworzyć tabele przy pomocy instrukcji SQL: CRETE TABLE
    • Wyświetlenie tabeli DESC TABLE
  • Poznamy CONSTRAINTY a w szczególności:
    • SQL: PRIMARY KEY czyli klucz główny tabeli
    • SQL: FOREIGN KEY czyli klucz obcy tabeli
  • Pokażę jak usuwać tabele przy pomocy instrukcji SQL: DROP TABLE
    • Błąd ORA-02449

 

komentarz 18 marca 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Myślę, że mógłbyś sobie nieco odpuścić te wpisy u nas. Jak najbardziej forum służy do promocji własnej twórczości, ale w rozsądnych granicach normalnego używania. Ty masz 15 pytań i 3 odpowiedzi, z czego 15 pytań i 2 odpowiedzi to czysta reklama Twojego kursu. Nie o to tu chodzi, nie chcemy spamu i zalewu niechcianej treści od jednej osoby.
komentarz 18 marca 2020 przez oracledev Użytkownik (620 p.)

Nie wydaje mi się, że moje kursy to spam i niechciana treść. Wpisy umieszczane są zawsze w odpowiedniej kategorii "Nasze poradniki" i tylko wtedy gdy dodam, je na stronę. Kursy są darmowe i na stronie nie ma reklam. Kurs jest skierowany do osób które chcą nauczyć się SQL lub rozszerzyć swoją wiedzę z tematu bazy danych Oracle co zresztą zostało potwierdzone chociażby w wpisie: https://forum.pasja-informatyki.pl/475064/code-review-sql. 

Co rozumiesz przez "rozsądne granice normalnego użytkowania", czy dodawanie średnio 1 wpisu na 2 tyg jest "zlewem niechcianej treści"?

komentarz 18 marca 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Nigdzie nie powiedziałem, że Twój kurs jest spamem. Być może kurs jest świetny, być może przydaje się wielu osobom i to jest super. Nic nie mam do Twojego kursu i to świetnie, że robisz coś takiego.

Niestety jednak Twoja aktywność na naszym forum wygląda jak spam. Jesteś użytkownikiem, który pisze same posty o swoim kursie, nigdzie indziej się nie udzielasz. Wstawiasz tylko kolejne pytania o kursie. I nie 1 co 2 tygodnie, zerknij chociaż na listę swoich pytań zanim napiszesz, bierzemy pierwsze z brzegu: marzec 9, 15, 18; styczeń 11, 18, 24, 30. Albo nie umiem liczyć albo to wcale nie jest 1 wpis na 2 tygodnie.

Wyobraź sobie, że każdy forumowicz jest użytkownikiem takim jak Ty. Przychodzi co kilka-kilkanaście dni wrzucić posta o wpisie na swojej strony i wychodzi. Bo zakładam, że sporo z użytkowników miałoby co wstawić. Uważasz że to dobra droga? Ja jednak wolałbym na forum dyskusje, wzajemną pomoc i możliwość nauki, niż tylko posty w których każdy będzie się promował wrzucając informacje o każdym swoim wpisie na stronie. Jak to jest raz, dwa, normalne zaproszenie, to nikt nie ma problemu. Można się przypomnieć za rok czy jakiś dłuższy okres czasu, od tego ta kategoria jest, tak... Ale bez przesady, takim sposobem jaki Ty uprawiasz nie było na forum kompletnie nic tylko wpisy z promocją własnej twórczości.
komentarz 18 marca 2020 przez oracledev Użytkownik (620 p.)

"Ty masz 15 pytań i 3 odpowiedzi, z czego 15 pytań i 2 odpowiedzi to czysta reklama Twojego kursu. Nie o to tu chodzi, nie chcemy spamu i zalewu niechcianej treści od jednej osoby." Co oznacza w takim razie powyższe skoro nie sugeruje spamu?

Wpisu daję wtedy jak opublikuję nowy kurs, żeby każdy kto chce miał do niego dostęp. Są osoby które czekają na te wpisy. Średnio wychodzi jeden kurs na dwa tygodnie, łącznie 15 wpisów/7,5 miesiąca = 1 wpis co 2 tygodnie, akurat marzec i lipiec były bardziej owocne.

"Wyobraź sobie, że każdy forumowicz jest użytkownikiem takim jak Ty" Nie wrzucam postu co kilka dni tylko średnio co 2 tygodnie i nie opuszczam serwisu bo odpowiadam, na wszystkie pytanie które są mi zadawane. To, że jestem najczęściej publikującym w kategorii Nasze poradniki uznam raczej za komplement a nie nazwanie spamem tak samo jak fakt, że w tym roku moje wpisy zebrały więcej głosów niż wszystkie pozostałe razem wzięte.

Dodam tylko, że opis kategorii Nasze poradniki brzmi "Napisałeś program, stronę www, startup, bloga, portfolio? Chcesz pokazać rezultaty tej pracy światu? Posłuchaj ocen i rad pasjonatów, a przy okazji wypromuj swoje dzieło! A może szukasz ludzi do współpracy przy jakimś projekcie?" Wystarczy usunąć tą kategorię skoro jestem jednym z jedynych publikujących w tej kategorii lub zmienić zapisy w regulaminie bo jaka jest poprawna ilość wpisów, jeden na rok? Opis zachęca do publikowania więc to robię. Zmieńcie opis i nie wprowadzajcie użytkowników w błąd.

"Ja jednak wolałbym na forum dyskusje, wzajemną pomoc i możliwość nauki," tym właśnie są moje wpisy.

Nie wiem do czego dążysz i jakie masz intencje, żebym przestał publikować? Napisz to, jako administrator masz takie prawo tylko zmień opis kategorii i regulamin, żeby nie wprowadzać ludzi w błąd.

 

 

komentarz 18 marca 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

 Co oznacza w takim razie powyższe skoro nie sugeruje spamu?

Napisałem przecież, spamem są dla mnie Twoje posty na forum, nie Twój kurs.

Wpisu daję wtedy jak opublikuję nowy kurs, żeby każdy kto chce miał do niego dostęp. Są osoby które czekają na te wpisy. Średnio wychodzi jeden kurs na dwa tygodnie, łącznie 15 wpisów/7,5 miesiąca = 1 wpis co 2 tygodnie, akurat marzec i lipiec były bardziej owocne.

Ale forum to nie jest Twoja prywatna tablica w social mediach czy kanał RSS, że masz tu dodawać wpis o każdym poście, bo to się mija z celem. Znaczy dla nas się mija, bo mamy w kółko to samo - tematy promujące Twój blog. Dla Ciebie się nie mija, bo próbujesz pozyskać jak najwięcej nowych użytkowników.

Nie wrzucam postu co kilka dni tylko średnio co 2 tygodnie i nie opuszczam serwisu bo odpowiadam, na wszystkie pytanie które są mi zadawane.

Nie będę się z Tobą licytował na średnie, pokazałem Ci ewidentnie przykłady, że to są odstępy czasem 4-5 dni. Nie zmuszamy nikogo do siedzenia u nas, możesz siedzieć ile masz ochotę lub wcale, ale jeśli ktoś przychodzi tylko po to, aby opublikować posty na temat swojego bloga czy odpowiedzieć na pytania o nim, to ewidentnie chce się zareklamować i nic poza tym. Nie bierzesz sam z siebie udziału w dyskusjach, nie odpowiadasz na inne pytania.

To, że jestem najczęściej publikującym w kategorii Nasze poradniki uznam raczej za komplement a nie nazwanie spamem tak samo jak fakt, że w tym roku moje wpisy zebrały więcej głosów niż wszystkie pozostałe razem wzięte.

Nie wiem czy jesteś najczęściej publikującym, ja tego nie policzyłem. Nie wiem też ile zebrały głosów, bo również nie liczyłem.

Wystarczy usunąć tą kategorię skoro jestem jednym z jedynych publikujących w tej kategorii lub zmienić zapisy w regulaminie bo jaka jest poprawna ilość wpisów, jeden na rok? Opis zachęca do publikowania więc to robię. Zmieńcie opis i nie wprowadzajcie użytkowników w błąd

Widzisz, bo istnieje coś takiego jak zdrowy rozsądek. Regulamin nie określa też np. ile pytań może zadać użytkownik, tak ogólnie, pomijając o czym i w jakiej kategorii. Czy więc jedna osoba może zadać tysiąc pytań w ciągu godziny? Formalnie może, bo w regulaminie tego nie ma. Tylko czy to na pewno miałoby sens? Widzę, że masz na blogu komentarze. Myślę, że gdyby ktoś dodał kilka, to byś się cieszył i byłoby fajnie. Ale gdyby ktoś dodał teraz tysiąc pod jednym wpisem o byle czym to podobałoby Ci się to? Idąc Twoim tokiem rozumowania musiałbym uznać, że tak, bo komentarze są do komentowania (jak u nas kategoria na prezentację własnych projektów), nie widzę też u Ciebie regulaminu który by zabronił napisania 1000 komentarzy. Dobrze to rozumiem?

Sprowadzam to nieco do absurdu, wiem. Tyle że zaznaczyłem już na samym początku, że ta kategoria jest po to, ale w granicach zdrowego rozsądku, więc nie wiem o co masz pretensje.

tym właśnie są moje wpisy.

Pośrednio. Głównym ich założeniem jest reklama Twojego bloga. A my nie zezwalamy na reklamy, co najwyżej na wspomnianą autopromocję, pokazanie swojego projektu itd., ale we wspomnianych granicach rozsądku

Nie wiem do czego dążysz i jakie masz intencje, żebym przestał publikować? Napisz to, jako administrator masz takie prawo tylko zmień opis kategorii i regulamin, żeby nie wprowadzać ludzi w błąd.

Tak, abyś przestał robić nachalną reklamę swojego bloga/kursu. Napisałem to w pierwszym komentarzu przecież. Jeśli chcesz się reklamować na naszym forum zapraszam tu. Powtarzam: jakbyś napisał 1 czy 2 posty z zaproszeniem na swojego bloga, to nikt by nie miał problemu, od tego to jest. Jeśli jednak nachalnie wrzucasz kolejne posty z tym samym, to robi się stała reklama, a na to zgody bez ustalenia nie ma. Niczego nie będę zmieniał, bo nie sposób zabezpieczyć się przed wszystkim, co można wymyślić. Równie dobrze możesz mi właśnie zaraz powiedzieć, że w regulaminie nie ma zakazu zadania 1000 pytań w ciągu godziny, więc ktoś może to zrobić. A nie może, bo to utrudni życie całej społeczności i zaleje nas spamem. Dlatego w regulaminie są ogólnie spisane zasady oraz dodatkowo trzeba brać pod uwagę te nieco luźne granice zdrowego rozsądku, aby samemu móc brać udział w życiu forum jak najlepiej i jednocześnie nie utrudniać życia innym.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 706 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2020 w SQL, bazy danych przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 370 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2020 w Nasze poradniki przez oracledev Użytkownik (620 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 813 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2020 w Nasze poradniki przez oracledev Użytkownik (620 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,941 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...