• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak ustawić domenę www zamiast IP serwera www Xampp/Apache

Object Storage Arubacloud
+1 głos
4,065 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2015 w HTML i CSS przez Rezen Nowicjusz (190 p.)
Jak ustawić domenę www zamiast IP serwera www Xampp/Apache. Nie chcę No-IP bo stronę chcę mieć na .pl proszę o pomoc

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 7 sierpnia 2015 przez arek01996 Stary wyjadacz (12,100 p.)
edycja 7 sierpnia 2015 przez arek01996
Sposób pierwszy:

W ustawieniach domeny podać jako DNS'y Twój adres IP. Oczywiście to czy będzie widoczny lokalnie czy globalnie zależy od Twojego ip (zewnętrzne czy wewnętrzne). Oraz czy masz stałe czy zmienne IP.

 

Sposób drugi:

Postaw Windows Server -> zainstaluj Rolę DNS następnie skonfiruguj komputer z XAMPP'em w taki sposób aby w ustawieniach internetu jako Serwer DNS był wpisany adres IP Serwera. Następnie na serwerze w roli możesz bez ograniczeń dodawać domeny. W ten sposób po wpisaniu nawet facebook.com wyświetli się Twoja strona z Xamppa.

Ten drugi wpis to raczej w formie żartu :)
komentarz 7 sierpnia 2015 przez arek01996 Stary wyjadacz (12,100 p.)
Tym zajmuje się Krajowy Rejestr Domen. (NASK)

http://www.dns.pl/
komentarz 7 sierpnia 2015 przez Rezen Nowicjusz (190 p.)
A nie wiesz jak oni to robią ? :D
komentarz 7 sierpnia 2015 przez arek01996 Stary wyjadacz (12,100 p.)
Mają serwery na który prowadzą obsługę DNS, z tych serwerów korzysta każdy Provider w Polsce (Netia, TP, Orange itp) dzięki temu jak wpiszesz np facebook.com to te serwery tłumaczą domenę na iP.
komentarz 8 sierpnia 2015 przez Rezen Nowicjusz (190 p.)
Nie da się tego zrobić na swoim komputerze ??
komentarz 8 sierpnia 2015 przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)
Da się jeśli uwzaględnisz, że do Twojego serwera DNS dopną się największy ISP/providerzy w kraju. W inny sposób nie uzyskasz darmowej domeny .pl . Jeśli chcesz mieć adres strony www dostępny w lokalnej sieci - pobaw się rolami AD i serwerami DNS. Pamiętaj że potrzebne Ci będzie stałe IP, w innym przypadku weź sobie zobacz z czym się je DDNS.
0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2015 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)

Dodam od siebie  link

może ci się przyda  odnośnie tego tematu.

komentarz 8 sierpnia 2015 przez Rezen Nowicjusz (190 p.)
Mam to zrobione poprawnie tylko jak ktoś z zewnątrz np. kolega chcę wejść na moją stronę to nie działa, ale jak wejdzie wpisując moje zewn.IP i port to strona mu działa, a przecierz nie o to chodzi aby łączyć się ze stroną przez IP tylko przez domenę. Ja na swoim komputerze jak wpisuję nazwę strony/domenę wyszukuje od razu ale jak kolega to robi to nic się nie dzieje i musi wchodzić przez IP.
komentarz 8 sierpnia 2015 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
no to musisz kupić  hosta lub  postawić na darmowym hostingu
0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Może noip? Tworzysz nowy host ustawiasz aby przekierowało na Twoje ip i gotowe. http://www.noip.com/
komentarz 8 sierpnia 2015 przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)
Przeczytałeś chociaż nagłówek strony ?  'Dynamic DNS'. Rozwiązanie w sam raz dla osób z neo, netii czy innych ISP, którzy nie dają swoim klientom statycznych adresów.

Nie zmnieniając, rozwiązanie to też nie przypadnie do gustu autorowi, bo nasza domena zawsze będzie subdomeną. Nie subdomeną .pl  tylko xyz.pl
komentarz 8 sierpnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Posiadam statyczny adres ip, więc u mnie wystarczyło skonfigurować aby automatycznie przekierowało na moje ip i to tyle, wiec w przypadku statycznych adresów nie trzeba nic pobierać ze strony.
komentarz 8 sierpnia 2015 przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)
Tak, ale dalej nie uzyskasz domeny .pl ..
0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2015 przez roque Bywalec (2,160 p.)
Kup domene na ovh.pl, home.pl, nazwa.pl, itd i przekieruj na swój adres IP. Jak przekierować na IP to już zapytaj support na danej stronie to Ci pomogą jeśli sam nie wiesz.

Swojej domeny nie założysz, bo musiałbyś mieć dostęp do serwerów DNS, które są rozsiane po całym świecie, a do których stuka przeglądarka jak wpisujesz domene i wtedy odpowiednio od serwera DNS dostaje informacje na temat domeny, m.i. IP i leci przekierowanie na to IP zależnie od konfiguracji domeny.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 802 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2015 w Inne języki przez Rezen Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 281 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 324 wizyt

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...