Zdania są podzielone.
Jeżeli masz do zrobienia prostą zwłaszcza bardziej statyczną aplikację, nie warto zaciągać cięższych dział, jak frameworki.
O ile taki vue js nie wydaje się ważyć dużo, dla pełnego działania SEO musi zostać renderowany, a żeby to renderowanie było możliwe z takim nuxt js, już zaczynają się cięższe działa.
Ostatecznie nuxt js generuje właśnie statyczne pliki html, które przecież można napisać samemu, nie?
Właściwie podobnie jest z wordpressem, przy odpowiednich trikach i zbudowaniu samemu motywu, który zniweluje wady wordpressa, możesz użyć wtyczki cache i wygenerować statycznie pliki html.
Nie twierdzę, że generatory stron statycznych są tak słabe jak podkręcony wordpress z cache, ale moim zdaniem (zdania pewnie są podzielone) nie taka daleka droga.
Bez generatorów stron statycznych w takim np. vue js nie zobaczysz kodów strony po kliknięciu w żródło strony, tam będzie tylko <div class="app"></div>, treść możesz zobaczyć dopiero w devtoolsach po kliknięciu w zbadaj element.
Wybór zależy od skali aplikacji i choćby tego, kto będzie z tobą współpracował przy projekcie, czy może będziesz go robił sam.
Nie twierdzę, że czysty html, css, js jest zawsze lepszy od frameworków, jednak na pewno tak się zdarza i to tym bardziej im prostsza i mniejsza oraz bardziej statyczna jest strona.
Osobiście jestem fanem vanilla js.
Więc zdecydowanie jeśli czujesz, że nie potrzebujesz frameworka by zrobić dany projekt, rób w vanilli.
A jeżeli chodzi o node js - nie jest to framework.
Node js to program, taki jak przeglądarka.
Z przeglądarką łączy go przede wszystkim to, że potrafi egzekwować kod javascript.
Jako, że js jest wbudowany w przeglądarkę, a komuś zachciało się na zapleczu strony także pisać w js-ie, stworzono do tego specjalny program - node js.
Fakt, że js wbudowano w przeglądarkę nadał mu miano czy bardziej przydomek języka front-endowego, jednak jest to nadal po prostu język programistyczny,
A node js umożliwia mu działanie na backendzie, tak jak php czy python.
A więc node js musi zostać zainstalowany na serwerze, by tworzyć aplikacje w oparciu o node js.
Nie ma go w zwykłych hostingach, ale znajduje się np w google firebase czy netlify.
Można go zainstalować także na vps-ie.