• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linux Ubuntu bootowany z pendriva

Object Storage Arubacloud
0 głosów
157 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez JaSeven Nowicjusz (160 p.)
Witam,

chciałbym "nauczyć się Linuxa" w związku z tym sciagnałem sobie i nagrałem na pendrive ubuntu zgodnie z instrukcja na ich stronie resetuje kompa, odpalam bootowanie z pendriva i wybieram opcje sprobuj bez instalacji czy jakos tak po czym pojawia mi sie fioletowy ekran startowy z napisem ubuntu i po chwili wyłącza mi się monitor i muszę restartować kompa, czy macie może pomysł co z tym zrobić zeby zadziałało? i czy ubuntu to jedyny linux, którego mozna odpalac z pendriva i czy jest dobry na start do "nauki linuxa" i czy moglibyscie mi polecic ew jakies materiały dla nowicjuszy, gdzie tłumaczą wszystko od podszewki.

dzieki i pozdrawiam!

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 marca 2020 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)

Czy ubuntu to jedyny linux, którego mozna odpalac z pendriva

Dowolny system możesz bootować z pendrive

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 138 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 246 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Piotr Rudziewicz Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 233 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Ewaryst Ławecki Obywatel (1,710 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...