• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

wytłumaczenie prostego zadania

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,247 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2020 w Python przez viGor Użytkownik (740 p.)

Witajcie, mam problem ze zrozumieniem zadania w python z kursu dla początkujących, nie wiem czy ja jestem ciężko kumający czy co... Ale jednak nie potrafię zrozumieć co się z czego bierze i co po kolei jest uzyskiwane, mimo podpowiedzi w komentarzu rozwiązania zadania. Proszę o wytłumaczenie. 

Zadanie jest następujące: przygotuj prosty kod, który będzie w stanie wskazać czas zakończenia dla jakiegoś przedziału czasu, podanego jako liczba minut (może być dowolnie duża). Czas rozpoczęcia podawany jest jako para godzin (0..23) i minut (0..59). Wynik musi zostać wyświetlony na konsoli. Na przykład, jeśli wydarzenie zaczyna się o 12:17 i trwa 59 minut, to skończy się o 13:16.

 

Niezrozumiały dla mnie kod

h = int(input("Czas rozpoczęcia (godziny): "))
m = int(input("Czas rozpoczęcia (minuty): "))
d = int(input("Czas trwania wydarzenia (minuty): "))

m = m + d # oblicz ogólną liczbę minut
h = h + m // 60 # znajdź liczbę godzin ukrytych w minutach i zaktualizuj godzinę
m = m % 60 # prawidłowe minuty w zakresie (0..59)
h = h % 24 # prawidłowe godziny w zakresie (0..23)
print(h, ":", m, sep='')

 

komentarz 17 marca 2020 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Chodzi o wyjaśnienie algorytmu czy kodu?
komentarz 18 marca 2020 przez viGor Użytkownik (740 p.)
Algorytmu, kod jest zrozumiały(co jakie polecenie robi itd.), ciężko mi zrozumieć że tak po szkolnemu to ujmę - tok rozumowania, który doprowadził do rozwiązania

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 marca 2020 przez Michałełe Nałogowiec (25,600 p.)
Jak wspomniałeś są napisane komentarze do tego co dana linijka rzeczywiście robi, także może weź sobie kartkę i dla paru losowych danych wejściowych leć po kolei każdą operacje i porównaj wyniki?
komentarz 17 marca 2020 przez viGor Użytkownik (740 p.)
no jest to jakiś sposób. Czy to jest normalne i naturalne, że na początku nauki programowania łatwo jest się zgubić w takich rzeczach ? Bo jednak wewnętrznie mnie to gnębi, ponieważ wdg kursu zadanie to jest "łatwe".
komentarz 17 marca 2020 przez Michałełe Nałogowiec (25,600 p.)
Wiadomo, na początku nawet łatwe mogą rozłożyć na łopatki

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 957 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2021 w Python przez Hysek Obywatel (1,250 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 80 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2023 w Python przez Specjalny Nowicjusz (230 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...