• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy warto? HTML i CSS. Zaprojektuj i zbuduj witrynę WWW oraz JavaScript i jQuery. Interaktywne strony WWW dla każdego

Object Storage Arubacloud
0 głosów
208 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2020 w HTML i CSS przez Nieprofesjonalny Użytkownik (890 p.)

Cześć, moje pytanie dotyczy książek HTML i CSS. Zaprojektuj i zbuduj witrynę WWW oraz JavaScript i jQuery. Interaktywne strony WWW dla każdego

1. Dlaczego zadaje to pytanie?

Swoją przygodę z programowaniem zacząłem od  języka Python. Kiedy już opanowałem podstawy, uznałem, że warto zacząć naukę jakiejś konkretnej technologi / dziedziny, aby poznać coś nowego. Chciałem spróbować swoich sił w tworzeniu stron internetowych, z użyciem takich frameworków jak flask, djagno. Zacząłem więc kurs dotyczący flaska, ale dosyć szybko się zorientowałem, że przydałyby mi się podstawy front-endu, żebym mógł pełniej zrozumieć to co się dzieje w kursie, oraz w przyszłości rozwijać się w jakimś własnym projekcie.

2. Pytanie:

Czy wymienione książki będą dobre na start, aby poznać podstawy tych technologi? Wiem że pytania o książkę o HTML i CSS pojawiały się już na forum, ale ostanie pytanie o tę książkę było 2016 roku, a jako że w stronach internetowych rzeczy zmieniają się dosyć szybko, to chciałbym wiedzieć czy jest ona nadal aktualna, czy rzeczy których się tam nauczę nie będą przestarzałe.

Tak więc podsumowując, czy warto zakupić te książki w 2020 roku, aby poznać podstawy front-endu?

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 17 marca 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Sam uczę się frontendu od jakiegoś czasu i nie polecałbym CI tych ksiażek gdyż sa nieaktualne.Obecnie JQuery ma racje bytu tylko w starych projektach. Polecam za to materialy video których pełno w sieci.
komentarz 17 marca 2020 przez Nieprofesjonalny Użytkownik (890 p.)

Okej, dzięki za odpowiedź. Mógłbyś polecić jakieś wartościowe materiały do nauki z internetu?

komentarz 17 marca 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)

Najlepsze materiały moim zdaniem masz na frontend masters ale sa platne (dostep na miesiac ok 25 dolarów ze specjalnym linkiem) Poza tym na youtubie masz fajne kanały frontendowe - Hello Roman oraz Przeprogramowani

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 2,471 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 191 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 226 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...