• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy warto kupić Lenovo g50-70?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,366 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2015 w Offtop przez niezalogowany

Planuję kupić sobie laptopa, będzie służył w większości do nauki ale też chciał bym na nim zagrać w trochę bardziej wymagające gry (np:gta IV, Skyrim ,fifa 15).

specyfikacje lenovo g50-70:

procesor:Intel Core i5-4210U

pamięć ram:6gb

pojemność dysku:1tb

karta graficzna: AMD Radeon R5 M230 2gb

wyświetlacz: 15,6 cala

 laptop kosztuje 1999zł chcę się poradzić czy warto go kupić czy lepiej poszukać czegoś lepszego 

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 7 sierpnia 2015 przez kmieciak_m Mądrala (7,450 p.)
wybrane 7 sierpnia 2015
 
Najlepsza
Wygląda nie najgorzej do nauki to w zasadzie każdy się nada, ale wiedźmina 3 na tym nie odpalisz . Na plus 6 gb ramu choć to nie najważniejsze. 1 tb pamięci sporo jak na tą cenę obawiam się jednak ze będzie wolno wczytywał dane. Radeonik sobie poradzi z nowszymi grami na minimalnych (oczywiście gta 5 wiedzmin 3 tego typu gry to laptopy kastrują) Co do procesora to już zależy od taktowania i ilości rdzeni ale i5 to zawsze i5. Nie mogę ani polecić zakupu ani odradzić bo korzystałem z tego laptopa nigdy, ale mam Lenovo i powiem ci ze trochę (dobra bardzo) się przegrzewa (ale to chyba jak każdy laptop na którym próbujesz grać) i obudowa mi pękła po 2 latach pod względem jakości obudowy to Lenovo kiepsko wychodzą chociaż Lenovo Acer HP wszystko robione w tej samej chińskiej fabryce przez te same chińskie ręce. To czy warto to przekonasz się za rok już po zakupie. Jednak mam nadzieję że pomoglem choć troche.
0 głosów
odpowiedź 7 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Hm, jeśli chodzi o gry to nie jestem pewien. Według mnie to trochę za mało: procesor 2,7 GHz (max) i tylko 6 GB RAM-u, to trochę mało.

Sprawdziłem wymagania pierwszej lepszej gry, czyli GTA V http://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=1366&PART=10500 W minimalnych grach się mieści, czyli że mógłbyś grać i może lekko by ci ścinało, ale ja bym zainwestował w lepszy laptop. Znaczy się, mówię co ja bym zrobił, nie wiem czy ci dobrze radzę ;) Gra powinna działać ;)

Miłego zakupu życzę!
komentarz 7 sierpnia 2015 przez niezalogowany
A coś innego do 2500 zł ?
komentarz 7 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Hm, no ja nie wiem, nie jestem znawcą od modeli laptopów, ale trochę się znam na częściach, czyli ile ma mieć RAM-u, ilu rdzeniowy procesor itp. Ale dokładnego modelu ci raczej nie podam, a mówiłem, że ten twój co dałeś w opisie powinien być git, GTA V powinno działać, jeśli już to lekko ścinać, może byś nie mógł Frapsem tego nagrywać ;) Sprawdziłem też Skyrima i Fifę 15: powinno być też dobrze ;)
komentarz 7 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Co do samych gier nie mam obaw ale czytałem że ten model się bardzo ugina na śrotku klawiatury i nie są najlepsze zawiasy a będę z niego kurzystał z niego w podróży, może korzystał ktoś z niego i może to potwierdzić lub zaprzeczyć
komentarz 7 sierpnia 2015 przez niezalogowany
No, mówię, laptop niezbyt dobry, ja bym wybrał jakiś lepszy, tak samo podpowiada kmieciak_m w swojej odpowiedzi, bo do nauki to super, ale do gier by było tak sobie, że nawet dobrze, a dokładniej modelu nie znam, czyli np. te zawiasy, to ja nie wiem, mówię, na modelach się nie znam ;)
komentarz 7 sierpnia 2015 przez kmieciak_m Mądrala (7,450 p.)
Bez antyaliasing, na minimalnych GTA 5 też powinno pójść ale nie zapewniam to zależy nie tylko od karty graficznej
komentarz 7 sierpnia 2015 przez kmieciak_m Mądrala (7,450 p.)
Pod względem podróży tak jak wspomniałem moj Lenovo Idea Pad y580 pęk przy zawiasie po 2 latach podobno pod względem wytrzymałości przodują Hp i Dell ale jak już pisałem ja uważam że i to i to chińszczyzna
komentarz 7 sierpnia 2015 przez niezalogowany
ok dzięki możę znajdę coś lepszego
0 głosów
odpowiedź 9 sierpnia 2015 przez tizgane Początkujący (280 p.)
mialem w podobnej konfiguracji, generalnie ok ale moje dwa kolejne egzemplarze (obydwa kolejno zwrocone do sklepu z prosba o wymiane) mialy rypniete dyski. Generalnie ta seria Lenovo jest podobno z tego znana. radzilbym sprawdzic dokladnie w necie model dysku i opinie o nim, a przez pierwsze dwa tygodnie uzytkowania sprawdzac hdd tunesem czy czyms (o ile oczywiscie umowa bedzie na odleglosc, co polecam).

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 767 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2015 w Offtop przez Jan1233 Użytkownik (590 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 436 wizyt
pytanie zadane 25 września 2015 w Offtop przez niezalogowany
0 głosów
4 odpowiedzi 687 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Rafał Darłak Początkujący (410 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...