• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ciekawe książki o cyberbezpieczeństwie itp.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,123 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2020 w Offtop przez Anahan89 Obywatel (1,270 p.)
Hej,

jestem po lekturze książki E.Snowdena "Pamięć nieulotna" która zrobiła na mnie duże wrażenie. Obecnie poszukuję czegoś w podobnej tematyce, ale jak ktoś ma inną pozycję którą świetnie się czyta, to chętnie sprawdzę. Zastanawiałem się jeszcze nad którąś z książek  od pana Mitnicka, wydają się ciekawe. Możecie coś polecić? Fajnie by było po lekturze wynieść dodatkowo jakąś praktyczną wiedzę :)

Pozdrawiam

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 9 marca 2020 przez BT101 Stary wyjadacz (12,540 p.)

Ostatnio widziałem na FB książke od sekuraka, może Cię zainteresować:

https://sklep.sekurak.pl/product/view?id=1

Osobiście jej nie mam ale słyszałem dużo dobrego

0 głosów
odpowiedź 9 marca 2020 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Dobre pytanie :)

Niestety Autobiografii Snowdena nie czytałem. Jednak czytałem 3 książki autora Pana Mitnicka.

Jeżeli szukasz książki autobiograficznej o tematyce bezpieczeństwa i fajnej fabule to polecam ci książkę pt: "Duch w Sieci". Metody tam opisane dziś nie są nic warte, jednak warto historycznie znać. Po za tym bardzo i to bardzo dobrze się ją czyta.

Jeśli chodzi o książkę pt: "Sztuka podstępu" to książka jest swego rodzaju poradnikiem jak nie dać się zwieść i nabrać w sieci. Nie znajdziesz w niej jakiś nowości z życia Mitnicka. Książkę tą warto przeczytać ale dla siebie by być bardziej świadomym i mniej podatny na socjotechnikę.

Kolejną książką autorstwa Mitnicka jest "Niewidzialny w sieci". Książka obrazuje wiele technik które pozwalają być bardziej bezpiecznym. Muszę powiedzieć że tej książce bardzkiej do Duch w Sieci niż do Sztuki podstępu.

Ja jednak chciałbym ci wcześniej polecić cieniutką lekturę książki pt: "Zła mnie jeśli potrafisz." autorstwa Frank Abagnale. Pewnie pamiętasz film pod tym samym tytułem w którym grał między innymi Leonardo DiCaprio czy Tom Hanks wyreżyserowany przez S. Spielberga. Otóż film powstał na podstawie autobiografii Franka Abagnale. Myślę że jeśli ten człowiek urodził by się 30 lat później to mógłby być lepszy od Mitnicka.
komentarz 10 marca 2020 przez Anahan89 Obywatel (1,270 p.)
Film oglądałem, fajny. Bardziej jednak chodzi mi o tematy związane z komputerami. Co do Mitnicka, to rozumiem że skupia się glownie na aspektach psychologiczny w swoich książkach niz na technice komputerowej?
komentarz 10 marca 2020 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
O tyle w Duchu w Sieci to są opisane dość historyczne sposobny jak to było dawniej. Poczytaj i zobaczysz.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 210 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2017 w Offtop przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 249 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...