• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Staż w IT python machine learning

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
591 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2020 w Python przez TheMartian Początkujący (250 p.)
Witam mam pytanko czy jako nie student mogę znaleźć gdzieś staż ? Nie musi być nawet płatny chodzi o to że potrzebuję zdobyć wiedzę i doświadczenie. Aktualnie uczę się pythona w bardziej zaawansowanych aspektach oraz uczenia maszynowego i deep learningu. Programowaniem ogólnym interesuję się już od około 2-3 lat ale nie mogłem znaleźć tematu który by mnie interesował jakoś szczególnie. Kilka miesięcy temu padło na ML. Oczywiście ogarniam rzeczy typu obiekty funckje itp. ☺️☺️

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 7 marca 2020 przez RafalS VIP (122,820 p.)
edycja 7 marca 2020 przez RafalS

czy jako nie student mogę znaleźć gdzieś staż

Myślę, że tak. Ludzie po studiach często reprezentują bardzo niski poziom. Aczkolwiek w ML może być ciężej niż w innych dziedzinach programowania. W ML poza game devem najbardziej wykorzystuje się matematykę, z którą jednak lepiej radzą sobie ludzie, którzy byli nią gnębieni przez parę lat. Co Cię oczywiście nie wyklucza, ale faworyzuje studenciaków.

Dużo też zależy od miasta. W mniejszych pewnie będzie bardzo ciężko. W większych jest szansa, ale też szału nie ma. Oczywiście, szukaj, a nuż Ci się uda. Aczkolwiek, w pierwszej pracy w programowaniu dziedzina nie ma aż takiego znaczenia. Myślę, że niezależnie od dziedziny - może z małymi wyjątkami - nauczysz się podobnych rzeczy, które po prostu są wspólne dla programowania samego w sobie.

Pythona wykorzystuje się do masy innych rzeczy, polecam poszerzyć obszar poszukiwa :)

1
komentarz 8 marca 2020 przez obl Maniak (51,280 p.)
Zgadzam się z przedmówcą. W ML musisz znać rachunek wektorowy, rachunek macierzowy i pewnie parę innych rzeczy też.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 837 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 647 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 609 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez bert997 Nowicjusz (200 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...