• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Frontend razem z językiem Java

Object Storage Arubacloud
0 głosów
263 wizyt
pytanie zadane 6 marca 2020 w Java przez Krab789 Nowicjusz (170 p.)
Cześć. Chciałbym napisać większą aplikację webową w Javie, która będzie jakoś ładnie wyglądała. Aktualnie korzystam z Java 8, ogarniam mniej więcej spring boota 2, hibernate, także pisałem jakieś programy z wykorzystaniem REST, postmana i baz danych (h2,mysql) Tylko pytanie teraz, jak zrobić by te apki w tym webie jakoś wyglądały. Ogarniam html5 i css3, ale nie mam pojęcia jak połączyć to ze sobą. JavaScriptu nie uczyłem się jeszcze, wiem że jest przeznaczony do frontu ale chciałbym napisać coś co będzie się łączyć z tym backiem. Pytanie jak? Nie mogę znaleźć żadnych informacji, więc jakby ktoś podesłał coś co ładnie opowiada o tym to byłbym mega wdzięczny, oczywiście po angielsku nie ma problemu. Dzięki z góry za jakieś rady :)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 6 marca 2020 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
wybrane 6 marca 2020 przez Krab789
 
Najlepsza
No przydałby się system templatek, np Thymeleaf czy jTwig. Tam piszesz swój html,css i js i zwracasz użytkownikowi.
komentarz 6 marca 2020 przez Krab789 Nowicjusz (170 p.)
slyszałem też coś o JSP, ale podobno to staroć i trzeba się trzymać zdala od tego, prawda?
komentarz 6 marca 2020 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
No prawda, to dość stare rozwiązanie trochę ograniczające programistów, lepiej korzystać z nowszych alternatyw.
komentarz 6 marca 2020 przez Krab789 Nowicjusz (170 p.)
podpatrzyłem na tego Thymeleafa, dzięki wielkie za pomoc :)
komentarz 6 marca 2020 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Lepiej od razu w jakiegoś Reacta / Angulara / Vue uderzyć. Thymeleaf osobiście uważam, że nie jest popularny i jedyna opcja wykorzystania go, widzę jako template do maili.
komentarz 6 marca 2020 przez Krab789 Nowicjusz (170 p.)
a jeszcze w takim razie pytanie, uczyc się na początku JavaScript czystego a potem Angulara np, czy można zacząć od tego drugiego spokojnie?
komentarz 6 marca 2020 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Nie no, raczej nie. Najpierw musisz nauczyć się jezyka żeby uczyć się frameworków ;)
komentarz 6 marca 2020 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Jakieś tam podstawy warto mieć zanim się frameworka zaczniesz uczyć, ale z drugiej strony jeżeli masz doswiadczenie w Javie, to angular wykorzystuje Typescript który w miarę podobny do Javy jest, więc możesz spokojnie próbować pisać jakieś małe projekty w Angularze (czy też od niego zaczynać), nie mając większej styczności z Jsem (fakt, potem wyjdą problemy zwiazane np z clean codem czy nieznajomością jsa ale da radę wszystko w necie znaleźć).
komentarz 6 marca 2020 przez Krab789 Nowicjusz (170 p.)
okej, rozumiem, coś na pewno zerknę najpierw do Js czystego :) dzięki za odpowiedzi :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 544 wizyt
pytanie zadane 1 października 2017 w Java przez Jonki Dyskutant (8,180 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 360 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2020 w Java przez HelloSpring Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 143 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2023 w Java przez mm Użytkownik (890 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,556 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...