• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

kod PHP działający w tle

Object Storage Arubacloud
0 głosów
253 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2020 w PHP przez vex Nowicjusz (120 p.)
Witam. Obecnie zajmuję się tworzeniem aplikacji internetowej działającej w oparciu o języki PHP+MySQL + Front End. Aplikacja ma za zadanie imitować strukturę zakładu produkcyjnego oraz magazynu. Oprócz tego chciałbym zaprojektować także symulację owej produkcji w czasie rzeczywistym. W związku z tym mam pewną wątpliwość - czy funkcje PHP mogą wykonywać się w czasie rzeczywistym, tj. wtedy kiedy do serwera nie jest połączony żaden klient? Chodzi mi o zaprojektowanie funkcji rekurencyjnych wykonujących się z określonym opóźnieniem oraz losowości odpowiednich zdarzeń (awarie, przezbrojenia stacji, przerwy socjalne itp.)

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 5 marca 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Rozwiązań jest kilka:

  • Tak jak kolega napisał crontab.
  • Kolejna opcja to supervisord. W przeciwieństwie do crona ten cały czas podtrzymuje wykonanie procesu, w przypadku zakończenia ponawia. 
  • Prosty scheduler w node który będzie Ci wysyłać request odpalać skrypty kiedy go poprosisz. Możesz to triggerować z poziomu php poprzez request http, dodaniem message'a na kolejkę, dodaniem rekordu do bazy?
  • Rozwiązania oparte o ReactPHP, Swoole. Imo demonizacja php nie jest najlepszym pomysłem biorąc pod uwagę, że dużo zewnętrznych vendorów nie jest stateless.
komentarz 5 marca 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Przy crotnabie pamiętaj o flock'u.
0 głosów
odpowiedź 5 marca 2020 przez cz3ran Stary wyjadacz (13,380 p.)
Wydaje mi się że dla Ciebie dobry, rozwiązaniem było by użycie np. cron'a (narzędzie do planowania zadań unixowych). Przy użyciu cron'a możesz wykonać w określonych porach (albo określonych interwałach) zadania. W Twoim przypadku było by to wywołanie wcześniej przygotowanego kodu PHP z poziomu linii poleceń, który symulował by Twoje zdarzenia. Nie jestem specjalistą w takich devopsowych zadaniach, ale to jest pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy - może ludzie bardziej wyspecjalizowani w temacie doradzą coś lepszego. Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 892 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 181 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 801 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2022 w Python przez Hajpa Użytkownik (880 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...